Sertoğlu: Önceliğimiz sağlıktır

banner37

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, COVID-19 vakalarının ülkemizde artış göstermesi nedeniyle aldıkları kararları açıkladı

Sertoğlu: Önceliğimiz sağlıktır
banner90
banner99

Sertoğlu, “Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin gerçekleştirmiş olduğu toplantı sonrasında belirlenen bir takım kısıtlamalar içerisinde spor müsabakaları, antrenman ve benzeri organizasyonların 1 Ekim 2020 tarihine kadar durdurulması noktasında mutabık kalınmıştır” açıklamasında bulunurken vakaların artmaya devam etmesi halinde radikal karar almaktan kaçınmayacaklarını belirtti. Sertoğlu, olağan dışı yaşanan salgının nereye varacağını takip ederek kontrol altına alınamayacak bir artış ortaya çıkarsa kulüp başkanlarıyla görüşerek tüm futbol organizasyonlarını bir yıl askıya alabileceklerini de vurguladı.
 

“Sağlık çalışanlarımıza ekstra yük olacak faaliyetler yapmayacağız”

  Sertoğlu, “ Biz de futbol ailesi olarak ülkemizdeki durumları göz önünde bulundurarak bu konuda bir açıklama yapmış ve 1 Ekim 2020 tarihine kadar tüm futbol aktivitelerimizi durdurma kararı aldığımızı açıkladık. Ancak açıklanan Bakanlar Kurulu kararları sonrasında birçok kişide bu konu ile alakalı tereddütler yaşanmıştır.


Bizler Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ve kulüpleri olarak gerek hastanemizin durumunu gerekse de sağlık çalışanlarımızın durumunu çok iyi bilen ve takip eden kurumlarız. Sağlık çalışanlarımızın çabasını, uğraşını takdir edip ayakta alkışlıyoruz. Biz ne hastanemize ne de sağlık çalışanlarımıza ekstra bir yük getirecek ve onları zorlayacak faaliyetler içerisinde olmayacağız.

banner134
“BTM-2 maçları seyircisiz tamamlanacak”


Bu bağlamda 1 Ekim 2020 tarihine kadar tüm futbol faaliyetlerimizi durdurduğumuzu zaten açıklamıştık. Gerçekleştirmiş olduğumuz bazı görüşmeler neticesinde herhangi bir mağduriyet yaşanmaması açısından 2 maçlık fikstürü bulunan Bölgesel Terfi Müsabakaları (BTM) 2.Ligi’ni hafta sonu ve önümüzdeki hafta içi seyircisiz olarak oynatıp bu ligleri de tamamlama konusunda fikir birliğine varılmıştır.”


Şöyle ki; Süper Lig, 1.Lig, altyapı ligleri ve akademiler dahil tüm aktivitelerimizi 1 Ekim 2020 tarihine kadar durdurduk. Sadece BTM 2.Ligi’nin seyircisiz olarak son iki maçını oynatacağız.

“Vakalar devam ederse radikal kararları tereddütsüz alacağız”


Kulüplerimiz ve bizler ülkemizin içerisinde bulunduğu durumu, ekonomik zorlukları çok iyi biliyor ve takip ediyoruz. Futbol ailesi olarak bu kararlarla birlikte eğer ülke genelinde yerel vakaların devam etmesi durumunda 1 Ekim 2020 tarihinden önce hiç kimseyi beklemeden toplum sağlığı adına üzerimize düşen en radikal kararı tereddütsüz alacağımızı bildirir, saygılar sunarım."

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75