banner6

Sertoğlu’na destek artıyor

banner37

Genel kurulda oy kullanacak 33 kulüpten 26’sı mevcut başkan Hasan Sertoğlu’nu destekleyeceğini açıkladı

Sertoğlu’na destek artıyor
banner150

banner150 banner150

5 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu’nda yeniden başkanlık için adaylık başvurusu yapan Hasan Sertoğlu’na kulüplerin açıklamalarıyla yaptığı destekler devam ediyor. Son olarak Yeniboğaziçi Kulübü’nün destek açıklaması ile birlikte genel kurulda oy kullanacak olan 32 kulüpten 26’sı Sertoğlu’na destek vereceğini deklare etti. Kurulda BTM kulüpleri adına bir temsilcinin de oy kullanacağı düşünüldüğünde Sertoğlu’nun aldığı destek sayısı oldukça yüksek olarak duruyor.

Birçok kulüpten yazılı açıklamalarla destek mesajı


Sertoğlu’nun 8 yıl başkanlığını yaptığı K. Kaymaklı’nın adaylık başvurusunu yapan kulüp olmasının ardından Mesarya, Lefke, Değirmenlik, MTG, Yenicami, Doğan T. Birliği, Göçmenköy, G. Birliği, Maraş, Bağcıl, Hamitköy, Gönyeli, Binatlı, Baf Ü. Yurdu, T. Ocağı, A. Yeşilova, Düzkaya, İncirli, G. Gücü, Cihangir, Görneç, Mormenekşe, Karşıyaka, Çanakkale ve Y. Boğaziçi kulüpleri yazılı açıklama yaparak Sertoğlu’na destek verenler oldu.


Şu ana kadar Süper Lig’den Dumlupınar ve Girne Halk Evi, Birinci Lig’den de Dörtyol, Esentepe, Yalova ve Çetinkaya herhangi bir aday için açıklamada bulunmadı.

Adaylık için yarın son gün


Adaylık için yarın son başvuru tarihi olarak dururken, daha önce başvurusunu KTFF Genel Sekreterliği’ne yapan Tekin Birinci’nin durumu netlik kazanmadı. 32 kulüpten birinden adaylık başvuru yazısı gelmemesi durumunda daha önce BTM kulüplerinden Karadeniz 61 kulübünün yazısı ile adaylık başvurusu yapan Birinci’nin başvurusu genel sekreterlik tarafından incelenerek karara bağlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104