Sertoğlu’na destek yağdı

banner37

K. Kaymaklı, Gönyeli, Lefke, Mesarya ve Değirmenlik’in ardından Mağusa Türk Gücü, Yenicami, Doğan Türk Birliği ve Göçmenköy kulüpleri açıklama yaparak tavırlarının Sertoğlu’ndan yana olduğunu söylediler

Sertoğlu’na destek yağdı
banner90
banner8

5 Haziran’da gerçekleştirilecek Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu’nda başkan adaylığını açıklayan Hasan Sertoğlu’na bazı kulüpler açıklama yaparak destek belirtmeye başlarken, açıklama yapmaya hazırlanan kulüplerin de olduğu ifade ediliyor.

Kaymaklı, Mesarya, Değirmenlik ve Gönyeli desteği açıklamıştı


Sertoğlu’nun 8 yıl başkanlığını yaptığı K. Kaymaklı’nın adaylık başvurusunu yapan kulüp olmasının ardından Mesarya, Lefke, Değirmenlik ve Gönyeli kulüp başkanları çeşitli platformlarda Sertoğlu’na destek vereceklerini açıklamıştı. Bu 4 kulübün ardından dün de 4 köklü camiadan Sertoğlu’na destek açıklamaları geldi. Mağusa Türk Gücü, Yenicami, Doğan Türk Birliği ve Göçmenköy başkanları yaptıkları açıklamalarda KTFF Başkanlık seçiminde Sertoğlu’nun yanında olduklarını vurguladılar.

MTG’nin desteğini Bozkurt açıkladı


Mağusa Türk Gücü Başkanı Koral Bozkurt, Genel Kurulda mevcut başkan Hasan Sertoğlu’na destek vereceklerini açıkladı. Bozkurt sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi. “Hasan Sertoğlu’na desteğimiz tamdır. Futbol sadece futbol değildir. Tarihimizin, kimliğimizin, değerlerimizin de aynasıdır futbol. Bir oyunun ötesinde, hepimizi kenetleyen bir sevdadır. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkanlığı süreci boyunca dürüst duruşu, birleştirici tavrı, gençliğe tutkusu ve dürüstlüğüyle Hasan Sertoğlu önemli bir değer olmuştur. Yeni dönemde de yine birlikteyiz. Umarım futbolumuz yalnızca Kıbrıs'ta değil dünyada hak ettiği yere ulaşacaktır.”

Yenicami, Sertoğlu dedi


banner134
Lefkoşa’nın köklü kulübü Yenicami de Sertoğlu’na destek mesajı yayınladı. Başkan Ali Vehid’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Özlemimizde sona doğru yaklaşırken, kısa bir zaman içerisinde federasyon başkanlığı ile ilgili olarak da gündem oluşacaktır. Oluşacak olan bu gündem bağlamında, ilk olarak mevcut başkan Sayın Hasan Sertoğlu’nun ülke futbolu açısından yaptıklarını tekrardan hatırlamak gerekir. Başkanlığı süresince gerek birleştirici, gerek adaletli yönetimi ve gerekse de tüm futbol camiasını kucaklayan tavrıyla, Sayın Sertoğlu kulüplerimizin hep yanında olmuştur. Önümüzdeki dönemde de Sertoğlu ve ekibinin başkanlığında yürüyecek uzun yollarımız olduğunu belirtir, Yenicami Ağdelen Kulübü olarak kendilerine desteklerimizi iletiriz. Futbolumuza en kısa sürede kavuşmak ve Sertoğlu ve ekibi ile yeni dönemde futbolumuzun geleceği açısından önemli adımlar atma dileklerimizi sunarız.”

Bir destek de Doğan’dan


Doğan Türk Birliği Kulübü Başkanı Bayar Piskobulu da bir mesaj yayınlayarak Sertoğlu’na destek belirtti.

Piskobulu şu ifadelere yer verdi: “Önce KTFF Başkanlığını, sonra futbolumuzu bir marka bir değeri yapma yolunda başarıya ulaşan, futbolumuz için varını yoğunu ortaya koyan, her kulübe yakınlığı hemen hemen eşit olan, dürüst, ilkeli, bir o kadar da inançlı Sayın Hasan Sertoğlu’na güvenimiz ve desteğimiz, Kıbrıs Türk futboluna ayni şekilde katkı koyduğu sürece devam edecektir.”

Karataş: Sertoğlu’na dürüstlüğü, gençlere ve kulüplere verdiği önem nedeniyle tam destek


Göçmenköy Kulübü adına açıklama yapan Başkan Ersan Karataş, Sertoğlu’nun bugüne kadar tüm kulüplere eşit durduğunu ve adil davrandığını ifade ederek, yeni dönemde de seçilmesi için tam destek verdiklerini söyledi. Karataş, Başkan Sertoğlu’nun dürüst duruşu, gençlere verdiği değer ve kulüpleri önemsemesinin önemine de işaret etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2021, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75