“Sesimize kulak verin!”

banner37

Güçver Su Sporları Asbaşkan ve Sporcu Antrenörü Gözde Güçver, yıllardır sürdürmüş oldukları kapalı yüzme havuzu yer tahsisi ve yapımı için mücadelenin ısrarla ve inatla sürdüreceklerini söyledi

“Sesimize kulak verin!”
banner90
banner99

Ahmet OGAN

Gazimağusa’da faaliyet gösteren Güçver Su Sporları Kulübü yıllardan beridir sürdürmüş olduğu kapalı yüzme havuzu yer tahsisi ve yapımı için mücadelesini ısrarla ve inatla sürdürmeye devam ediyor.


Güçver Su Sporları Kulübü Başkanı Mustafa Güçver, Asbaşkan ve Sporcu Antrenörü Gözde Güçver, havuz yapımı için yer verilmesi için girişim başlatarak başta Gazimağusa Kaymakamı Kemal Serpal, Gazimağusa Belediye başkanı İsmail Arter ile görüşme yaparak sonuç almaya çalışıyor.

Prensipte anlaşıldı


Güçver Su Sporları Kulübü yetkililerin Gazimağusa Kaymakamı Kemal Serpal ile yapmış oldukları görüşmelerden sonra havuz yapımı için bir yerin kulübe verilmesi konusunda sözlü olarak prensip anlaşmasına vardıklarını açıkladı. Ancak Güçver Su Sporları Kulübü’ne verilmesi düşünülen yere başkaları tarafındanda talep olduğu belirlenmesi sıkıntı yaratırken, Gazimağusa Belediye başkanı İsmail Arter ile görüşme olanağı sağlanamadığından dolayı Kulübün randevu talebine de henüz yanıt verilmemsi hareket alanının daraldığı gibi sonuç alma noktasında adımların atılamaması sıkıntı yaratıyor.
 

Çözüm bekliyor


Gazimağusa Belediyesi’nde verilen bilgiye göre kulübe verilmek istenen yere başkaları tarafından da talep olduğu yönünde Gazimağusa Kaymakamı Kemal Serpal’ın bu bağlamda Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ile bir görüşme yapıp, yer konusunda hemfikir olmaları gerektiğini kendilerini bilgilendirdiğini ifade eden Güçver Su Sporları Kulübü Asbaşkan ve sporcu antrenörü Gözde Güçver, bu konunda duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Güçver: Mücadelemizden geri dönmeyeceğiz


Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ile görüşmekte zorluk çektiklerini belirten Gözde Güçver, görüşme sağlanamadığı için konu şuanda askıda kaldığı ve beklemekteyiz dedi. Biz bu konuyu erken çözüme kavuşturup önümüzdeki yıla kadar Gazimağusa’yı kapalı yüzme havuzuna kavuşturmayı planladıklarını belirten Güçver, bugüne kadar vermiş oldukları mücadeleden geri dönmeyeceklerini belirterek, sonuç alma noktasında da ısrarcı olacaklarını altını çizdi.

banner134

Gazimağusa Belediyesi, Gazimağusa Kaymakamlığı, Güçver Su Sporları Kulübü olarak seslerine kulak vermelerini beklediklerini belirten Güçver, bu yolda kendilerine yardımcı olunmasını ve Gazimağusa’ya hep birlikte kapalı olimpik yüzme havuzu kazandırma noktasına yardımcı olmalarını istedi.

“Çok sözler verildi”


Kulübümün geldiği nokta, çektikleri sıkıntıları çok açık ve net bir şekilde paylaşan Güçver, kulüp olarak çok mücadeleler verdiklerini, mevcut sporcuları ile birlikte yeni yetişecek minik yüzücüler ve Mağusa halkı için kapalı yüzme havuzuna acilen ihtiyaç olduğunu yıllardır söylediklerini, bu bir istek değildir ihtiyaçtır diyerek konunun önemine vurgu yaptı.


Güçver Su Sporları Kulübü olarak kendilerini dikkate alacak devlet ve hükümet yetkililerini bulamadıklarını, çok sözler verildi ama sürekli hükemet değişikliği olduğundan dolayı sözlerin yerine getirilmediğine dem vuran Gözde Güçver, en çok bu durumdan zararlı olan umutlu yüzücülerimiz ve Mağusa halkı olduğunun altını çizdi.

“Gençlerimize yazık etmeyelim”


Güçver, Lefkoşa’da yapılan ve kulüp olarak katıldıkları yüzme yarışlarında önemli başarlar kazandıklarına vurgu yaptı. Mağusa’daki yüzücülerin daha büyük başarılar elde etmelerine olanak sağlamak, gelecekteki küçük yüzücülerin önlerinin açılması adına Gazimağusa’ya Olimpik yüzme havuzunun yapılmasının elzem olduğuna dikkat çeken Güçver, artık yüzücü çocuklarımıza gençlerimize yazık etmeyelim diyerek, hep birlikte kapalı bir yüzme havuzu kazandırmanın elzem olduğunu söyledi.

“Yaz-kış çalışmak önemlidir”


Yüzmede başarıyı yakalamak için yaz-kış çalışmanın önemine dikkat çeken Güçver, sonuç olarak son 7 yılın genel olarak dökümde görüldüğü gibi 2019 ve 2020 kış sezonlarında çalışarak, yarışlarda madalyaları topladıklarını belirterek, yaz-kış çalışılmasının ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı.

“1 buçuk saatlik antrenman için 5 saat harcıyoruz”


Son 2 yılda elde edilen başarıların kolay kazanılmadığını, çok eziyetler çektiklerini ifade eden Güçver, haftanın bir günü yağmur çamur demeden sabah Mağusa’da toplanarak Lefkoşa’ya gelerek Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’nda antrenman yaparak geri döndüklerini, 1.5 saatlik antrenman için 5 saatlerini harcadıklarını söyledi.


Sonuç olarak haftanın 1 günü antrenman yaparak 16 madalya kazanılıyorsa, haftanın 5 günü antrenman yapılırsa en az 30 madalya kazanabilecek düzeye gelineceğini, KKTC genelinde kulüpler sıralamasında ilk üçe girebileceklerini iddia eden Güçver, Mağusa’nın yüzücüleri ve gelecek sporcuları bunu hakke ettiğini, gerçekten çektiğimiz çile eziyete yeter artık diyerek, Mağusa’ya bir yüzme havuz yapılması şart olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75