banner6

Sezona nokta kondu

banner37

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği Şeker Sigorta 2017 KKTC Ralli Şampiyonası’nın final yarışı geçtiğimiz gün Ergazi’de yapıldı. Mücadeleyi Mustafa Bulutoğluları – Selio ikilisi kazanırken, MRB Rally Team Takımlarda, Derviş Savarona Co-pilotlarda şampiyonluğa ulaşmayı başardı

Sezona nokta kondu
banner151 banner143

Çağın ÖZILGAZ

 

17 ekip start aldı


Şampiyonların belirlendiği yarışta 17 ekip start aldı. İkişer kez Kalecik, Ergazi ve Turnalar etaplarının geçildiği ralliyi Mustafa Bulutoğluları-Selio ikilisi Ford Fiesta WRC araçlarıyla kazanırken, “Avantaj Etabı” olan son etapta da en iyi dereceyi elde ederek ekstra 3 puanı da hanelerine yazdırmayı başardılar. Gün boyu birincilik mücadelesi veren fakat sondan bir önceki etapta sorun yaşayarak dördüncü sıraya kadar gerileyen Deniz Fahri-Barış Kalfaoğlu ikilisi son etapta ikinci sıraya yükselerek finiş gördüler. Günü podyumda tamamlamayı başaran diğer ekip ise Mehmet Çocuk-Ahmet Akbıçak ikilisi oldu. İkili, üçüncü sırada finiş görerek sezonu Sınıf N şampiyonu olarak tamamlamayı başardı.

 

Takımlarda MRB, Co-pilotlarda Derviş Savarona şampiyon


MRB Rally Team adına yarışan ve şampiyonluğunu sezonun bir önceki yarışı olan “Büyük Ralli”de garantileyen Rauf Denktaş yarışa katılmazken, co-pilotu Derviş Savarona, Mehmet Yücel ile katıldığı yarışta dördüncü sırada finiş görerek 2017 Co-pilot Şampiyonu olmayı başardı. MRB Racing Team adına katılan ekip, takımlarda da şampiyonluğa ulaşmayı başardı. Cahit Yetkili-Harun Çakır ikilisi beşinci, Mehmet Kamiloğlu-Rasım Çetinkaya ikilisi altıncı ve Mehmet Karaoğlan-Mehmet Coşar ikilisi yedinci oldu.

 

Sınıflarda şampiyonluklar da belirlendi


Bu sonuçla Karaoğlan-Coşar ikilisi, sezonu Sınıf 1’de şampiyon olarak tamamlamayı başardı. Murat Aşık-Ali Kiremitçioğlu sekizinci, Abdullah Topal-Vural Vurur ikilisi dokuzuncu olurken, ilk yarışına çıkan Cevdet Alptürk-İbrahim Kara ikilisi sınıf 4 birincisi olmayı başardı. Sınıf 4 ikincisi olan ekip ise Aktan Palabıyık-Alkan Palabıyık ikilisi oldu. Serhat Karaoğlan-İsmail Karataç ikilisi ise sezonu T2 şampiyonu olarak tamamlayan ekip oldu. 5 ekip çeşitli şanssızlıklarla finiş göremedi. Yarış sonunda Ergazi köy meydanında yapılan ödül törenine 3’üncü Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu da katıldı ve dereceye girenlere kupalarını takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 11:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104