Sezonun 4. yarışında minikler şov yaptı

banner37

2020 Akdeniz ROK Cup Karting Şampiyonası’nda sezonun sondan bir önceki yarışı geçtiğimiz pazar günü Cemsa Sporting Center’de yapıldı. Covid-19 önlemleri kapsamında maskeleriyle seyircilerin ilgi gösterdiği yarışta 27 yarışçı piste çıktı

Sezonun 4. yarışında minikler şov yaptı
banner90
banner8

Çağın Özılgaz

Akdeniz ROK Cup Karting Şampiyonası, bu sezon Pandemi nedeniyle ilk yarışı iptal edilerek, 5 yarışlık program ile başlamıştı. Yaklaşık 2 haftada bir yarış yapılarak şampiyonada sona yaklaştık. Geçtiğimiz hafta sonu sezonun dördüncü yarışı yapıldı. Cemsa Sporting Center’de yapılan yarışayine minikler damga vurdu. Piste toplamda 27 yarışçı çıkarken bunların 16’sı 12 yaş altı sporculardan oluştu. Her fırsatta dile getirdiğimiz gibi tüm motor sporlarının anaokulu, altyapısı olan karting sporuna miniklerin ilgi göstermesi ile pistte renkli görüntüler ortaya çıktı. Özellikle bu sezon Karting Akademisi adıyla miniklerin eğitimine ağırlık veren Karting Derneği, 7 yaş altı 7 sporcuyu piste çıkardı. Gösteri sürüşü yapan Süper Mini kategorisi yarışçıları; Su Karalım, Rüzgar Okman, Arın Bolkaner, Ateş Karalım, Demir Cihangir, Dalman Yücel ve Olgun Kumova Yücel oldu. 7-12 yaş arası miniklerin yarıştığı Mini kategoride ise her yarışta olduğu gibi heyecanın dozu yüksekti. Toplam 9 yarışçının mücadele ettiği kategoride Niyazi Özçınar birinci olurken, Rüzgar Miralay ilk kez ikinci olmayı başardı. Üçüncülük ise bu sezonun yeni sporcularından Halil İlkay Kahraman’ın oldu. Junior kategorisinde Mustafa Efeefe podyumun zirvesine çıktı. Necati Hasan Güney ikinci olurken, Mete Saygın üçüncü oldu. 1120 metrelik RC7 pistinde yapılan yarışın Senior kategorisinde Tolga Güryel yine birinci olurken onu Demir Emre ikinci olarak takip etti. Üçüncü ise Mert Uzun oldu. Expert kategorisinin birincisi ise Güner Ballı oldu. Yarış sonunda yarışçıların aileleri ve destekçilerinin oluşturduğu coşkulu kalabalıkla ve tabii ki maskelerle ödül töreni yapıldı. Dereceye girenlere ise kupalarını KKTC Spor Dairesi Müdür Mehmet Özbilgehan verdi.

Neler oldu?


banner134
Kuzey Kıbrıs Ralli Kulübü’nün organize ettiği sezonun ikinci sprint rallisi Serdarlı bölgesinde geçtiğimiz cumartesi günü yapıldı. Yarışı Fikri Macila-Doğa Koyuncu ikilisi kazandı. Detaylar yarın Kıbrıs Ekran Eki’nde.


Formula 1’de sezonunun altıncı yarışı geçtiğimiz hafta sonu İspanya’da yapıldı. Yarışı Mercedes pilotu Lewis Hamilton kazanırken, Red Bull pilotu Max Verstappen ikinci, Diğer Mercedes pilotu Valtteri Bottas üçüncü tamamladı.

Ajanda

22 Ağustos           KTKOD Slalom Cemsa

22 Ağustos           Tırmanma Ardahan

23 Ağustos           MotoGP Avusturya

30 Ağustos           Formula 1 Belçika

4-6 Eylül               WRC Estonya

6 Eylül                   Karting Cemsa

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75