Sezonun kapanışını Macila çifti yaptı

banner37

2020 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirilen final yarışı ile son buldu. Geçtiğimiz ay aramızdan ayrılan eski rallicilerden Ayer Argün anısına gerçekleştirilen ralliyi Edim Macila – Ayşe Alptürk Macila çifti kazandı

Sezonun kapanışını Macila çifti yaptı
banner90
banner8

Çağın ÖZILGAZ

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği Ayer Argün Anı Rallisi, geçtiğimiz Cumartesi günü Balıkesir bölgesinde hazırlanan etapta yapıldı. Çağkan Yapı İskele Sistemleri Limited’in sponsorluğunda ve Tezgah Cafe’nin katkılarıyla yapılan yarışın ilk kısmında Meriç’ten başlayıp 12 kilometre sonra Balıkesir’de biten etap 3 kez geçildi. Öğleden sonraki bölümde bu kez etabın tersi ve kısaltılmış hali Balıkesir’den başlayıp eski Ercan yolu üzerinde son bulan 7 kilometrelik etap 3 kez geçildi. Yarışta 16 ekip start alırken, kırıcı geçen 6 etabın sonunda ancak 7 ekip finiş görebildi. Yarışı Edim Macila-Ayşe Alptürk Macila ikilisi birinci sırada tamamlarken, Oktay Çocuk-Hüseyin Çocuk ikilisi ikinci ve Çağkan Bozalanlar-Mehmet Demirağ ikilisi üçüncü sırada tamamladı. Yarışın favorilerinden Sadık Bilgimer, Murat Aşık, Mehmet Kamiloğlu, Cahit Yetkili, Barış Kalfaoğlu ve Buğur Kambillili çeşitli sebeplerle yarış dışı kaldı. Eski Sınıf N şampiyonlarından Güner Şevketoğlu da finiş göremeyen isimlerdendi. Sınıf 1’de mücadele eden İbrahim Yolcu Argün, çok iyi götürdüğü yarışta benzin pompası sigortası arızası nedeniyle podyumu kaçırdı ve dördüncü oldu. Sınıf 4’te ilk yarışlarına çıkan Mehmetali Yavaşoğlu-Sinan Yıldırımlar ikilisi ilk sırada yer alırken Özhan Karaduman-Serdar Kumru ikilisi son etapta yaşadıkları arıza ile finişe ulaşamadılar. Yarış sonunda Tezgah Cafe önünde yapılan ödül töreni ile dereceye girenlere kupaları verildi. Sınıf T2’de Serhat Karaoğlan-Şeref Karaoğlan ikilisi, Gençlerde Akay Akbil-Arkın Şevketoğlu ikilisi ve kadın co-pilotlarda Ayşe Alptürk Macila birincilik kupalarını aldılar.

Neler oldu?

FIA Avrupa Ralli Şampiyonası’nda Belçika Rallisi’nin iptal edilmesiyle sezonun son yarışı, Kanarya Adaları Rallisi, geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Yarışı Adrien Fourmaux kazanırken, yedinci olan Alexey Lukyanuk şampiyonluğa ulaşmayı başardı.

Formula 1’de sezonun 15’inci yarışı, Sakhir Pisti’nde geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Henüz ilk turunda Haas pilotu Romain Grosjean’ın büyük kazasına sahne olan yarışı güvenlik aracı ardında Mercedes pilotu Lewis Hamilton kazandı.

Ajanda

3-6 Aralık             WRC Monza

6 Aralık                 Formula 1 Bahreyn 2

11-13 Aralık        ERC Belçika (İptal)

13 Aralık              KKORD Plümer Offroad

13 Aralık              Formula 1 Abu Dhabi

19 Aralık              KYOFF Baja North Cyprus

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75