Sibel Nasıroğlu

banner37

Sibel Nasıroğlu
banner90
banner99

Ebru AKGÜR


Ülkemizin yetiştirdiği başarılı kadın sporcular, öykülerini gazetemiz ile paylaşıyor. Atletizm ile başlayan spor hayatının ardından basketbol ve özellikle voleybolda elde ettiği başarılar ile tarihte iz bırakan kadın sporcu Sibel Nasıroğlu, spora nasıl başladığını, hedeflerini ve süreç boyunca yaşadıklarını anlattı.

İlkokul yıllarında spora merhaba diyor


İlkokul yıllarında öğretmeni Hüseyin Tanyolaç sayesinde spora başladığını anlatan Sibel Nasıroğlu, ‘ atletizm branşı ile spor hayatım başladı. O yıllarda atletizmde 75m, yüksek atlama ve uzun atlama branşlarında yarıştım. Yüksek atlama ve uzun atlamada ikincilikler elde ettim’ dedi. Ardından aynı dallarda birincilikler elde etmeyi başaran Nasıroğlu, ‘ortaokula başladıktan sonra voleybol ve basketbol branşları ile de ilgilenmeye başladım’ dedi.

Altın gibi lise yılları


Lise öğrenimi sırasında sporla daha da iç içe olan Sibel Nasıroğlu, ‘ tabiri caizse lise yıllarım altın yıllarımdı. Atletizmde katıldığım yarışlarda birçok kez birincilik elde ettim. Voleybolda ise 3 yıl üst üste final oynadım ve 2 yıl üst üste şampiyonluk elde ettikten sonra son yılımda ikincilik ile tamamladım’ dedi. Lise yıllarında hem Mağusa Türk Gücü’nde hem de okul takımında forma giydiğini belirten Nasıroğlu, ‘o yıllarda abim beni çok destekledi. Tabi ki beden eğitimi öğretmenlerim Neriman hoca, Mahir Çalay ve rahmetli Osman Maraşlı hocam da desteklerini esirgemedi. Eşim Ertuğrul Nasıroğlu da hep yanımda oldu’ dedi.

Voleybolda sayısız başarılar


banner134
Lise yılları ve kulüpler bazında bir çok başarı elde eden Sibel Nasırolu, ‘milli takımda ülkemi yurtdışında temsil ettim. Üst düzey turnuva ve organizasyonlarda takımda görev aldım. Türkiye’de o dönemde federasyon başkanlığı yapan Türkmen Sencer’in organize ettiği turnuvada Eczacıbaşı, Güneş Sigorta ve Vakıfbank gibi köklü spor kulüpleri ile oynama şansı buldum’ dedi.


Aynı dönemlerde basketbol branşına da devam eden Nasıroğlu Çetinkaya Türk Spor Kulübü’nün formasını giydi ve yurtdışında ülkemizi temsil etti. Kendisinin tanınmasında voleybolda elde ettiği başarıların çok önemli etkisi olduğunu belirten Nasıroğlu, özellikle Vakıflar Spor’da yaşadığı şampiyonlukların unutulmazlar arasında yer aldığını söyledi.

‘Spor, hayatımda hep önemli oldu’


Sporun ve özellikle voleybolun yaşamında önemli bir yerde olduğunu aktaran Nasıroğlu, ‘eşim ve oğlum da spor ile iç içe. Bu nedenle spor bizim bir parçamız’ dedi. Spor yaptığı dönemde hiçbir zaman ben iyiyim demediğini hep daha iyiyi hedeflediğini aktardı ve şunları ekledi; ‘şu anda sadece sağlık için spor yapıyorum. Sporun her dalının da iyi bir izleyicisiyim’ dedi.

‘Gençler sporsuz bir hayat düşünmemeli’


Başarılı kadın sporcu, gençlere ise şu mesajı verdi; ‘spor yapmak resim gibi, tiyatro gibi bir sanattır. Gençler kötü alışkanlıklardan uzak durmak için mutlaka spor yapmalı. Beden ve ruh sağlığı açısında sporla iç içe olup hayatlarına yön vermeliler. Sporsuz bir hayat düşünmemelerini tavsiye ediyorum’ şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75