banner6

Siber: Ülkenin başarı öykülerine ihtiyacı var

banner37

Meclis Başkanı Sibel Siber, FIBA Kadınlar Eurocup Şampiyonu YDÜ Kadın Basketbol Takımı’nı kabul etti. Meclis Başkanı Sibel Siber, kobul sırasında yaptığı konuşmada, ülkenin başarı öykülerine ihtiyaç duyulduğunu belirterek, bu tür başarıların aidiyet duygusunu da yükselttiğini ifade etti.

Siber: Ülkenin başarı öykülerine ihtiyacı var
banner99

Bu başarıların küçümsenmemesi gerektiğini dile getiren Siber, “YDÜ’nün adıyla bu başarıyı göstermesi en güzel tanıtımdır” dedi.

Spor ambargoları kalkarsa neler yapılabileceğinin de göstergesi olduğuna işaret eden Siber, bu tür başarıların yumuşak güç olduğunu ve yüksek motivasyon sağladığını söyledi.

Günsel: İki kupa getirdik

YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel kabulde yaptığı konuşmada, 2 yıl önce takım süper lige çıktığında Siber’i ziyaret ettiklerini anımsatarak, bugün de 2 kupa getirdiklerini belirtti.

Bu başarının bir Türkiye-Kıbrıs Türkü bütünlüğü olduğunu ifade eden Günsel, Kıbrıs Türk halkının neler başarabileceğini dünyaya gösterdiklerini ifade etti.

Günsel, Kıbrıs Türkü’ne yarışma fırsatı verilirse, hem yarışıp hem de en önde başarılı olabileceğini herkese kanıtladıklarını belirterek, bu sevinci ve gururu herkesle paylaşmak istediklerini söyledi.

Eyigüngör: Kıbrıs Türkü'nün neler yapabileceğini tüm dünyaya gösterdik

Kulüp Başkanı Işık Eyigüngör de, Avrupa kupasını kazanarak Kıbrıs Türkü’nün neler yapabildiğini tüm dünyaya gösterdiklerini kaydederek, “siyaseti sporla deldik” dedi.

YDÜ Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu ve Takım Kaptanı Bahar Çağlar da, büyük bir heyecan ve gurur yaşadıklarını dile getirerek gelecekteki hedeflerini anlattı.

Çağlar, Siber’e hatıra olarak basket topu ve forma armağan etti.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2017, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104