banner6

Sıcak gündem!

banner37

KTFF Başkanı Sertoğlu’nun fedakarlık çağrısı yaptığı futbolcu ve antrenör dernekleri sessizliğini korurken, Cumhurbaşkanı Tatar KTFF’ye destek belirtti 

Sıcak gündem!
banner151 banner143

Futbol Federasyonu ile Sağlık Bakanlığı’nın futbolun oynanması konusunda protokol şartlarında anlaşamaması sonrasında Futbolcular Derneği’nin Sağlık Bakanlığı’na siyah çelenk, KTFF’ye ise forma ve diğer malzemeleri bırakma eylemi yapacağını açıklaması ile gündem yeniden ısındı. 

Tatar, KTFF’ye hak verdi, ‘temaslı takiple futbol oynanmaz’ dedi 
Yaşanan gelişmelerin ardından Gönyeli dayanışma gecesine katılan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ile konuyu görüşme fırsatı buldu. Son durumu teyit eden Cumhurbaşkanı Tatar, yaptığı açıklamada KTFF’nin duruşuna hak verdiğini ifade ederek, temaslı takiple futbolun oynanmasının zor olacağını, konuya çözüm için Sağlık Bakanı Ali Pilli ile görüşeceğini söyledi. 

Antrenörler ve Futbolcular Derneği sessizliğini koruyor 
KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun önceki gün yaptığı yazılı açıklamanın yankıları ise sürüyor. Sertoğlu, K.T.Futbol Antrenörler Derneği ve K.T.Futbolcular Derneği’ne yaşanabilecek riskleri bölüşme ve olumsuz bir durumda Lapta Gençlik Kampı’nda karantinaya girme konusunda adım atmasını istemişti. Geçen 2 günün ardından iki dernekten konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. 

Sertoğlu: Özel sektörde çalışanları da düşünsünler 
Başkan Sertoğlu gazetemize yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Tatar ile son durumu konuşma fırsatı bulduklarını, kendilerinin amacının kulüpleri ayakta tutabilmek olduğunu belirtti. Sertoğlu, bazı futbolcuların kamu görevlisi olduğu için rahatça çıkıp futbol oynamak istediğini söylediğini, karantina olsa bile işiyle ilgili sıkıntı yaşamayacağını, özel sektörde çalışan diğer arkadaşlarını düşünmediğini, olası bir karantina durumunda özel sektörde çalışan kişilerin işinden olma riskini herkesin görmesi gerektiğini söyledi. 


 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2020, 14:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104