Şikayet çok, giden yok

banner37

K-Pet Süper ve 1. Lig futbol sezonu tamamlanırken, kulüp başkanlarında istikrar görüldü. K-Pet Süper Lig’de mücadele eden 16 kulübün 11’inin başkanları değişiklik olmadan istikrarlı bir şekilde görevlerini sezon sonuna kadar sürdürmeyi başardı. K-Pet 1. Lig’de ise 16 kulüpten 15’inin başkanlarında değişim yaşanmadı

Şikayet çok, giden yok
banner87

Ahmet OGAN

K-Pet Süper Lig'de Baf Ülkü Yurdu, Cihangir, Çetinkaya, Doğan Türk Birliği, Esentepe, Gençlik Gücü, Gönyeli, Lefke, Merit A. Yeşilova, Mağusa Türk Gücü, Türk Ocağı başkanlık konusunda istikrar sağladı. K-Pet Birinci Lig'de ise daha istikrarlı bir görüntü vardı. Akova, B. Bağcıl, Çanakkale, Değirmenlik, Doğancı, Düzkaya, Göçmenköy, Hamitköy, Karşıyaka, Mormenekşe, Maraş, Mesarya, Yalova, Yeni Boğaziçi ve Yonpaş Dumlupınar'da başkan değişimi yaşanmadı.

Ömer Arabacıoğlu “devam” dedi


Süper Lig’e bu sezon yükselen ve sıkıntılı bir süreç ile giren Gönyeli’de maddi sıkıntılar sezon sonuna kadar devam etse de takımda iyi bir birliktelik sağlanarak lig sekizinci sırada tamamlandı. Gönyeli’de Kulüp Başkanı Ömer Arabacıoğlu, lig öncesi görevinde ayrıldığını açıklamıştı. Gönyeli’de yaşanan başkanlık krizi yapılan yönetim kurulu toplantısında sonuç alınarak geri dönen Başkan Ömer Arabacıoğlu ligin sonuna kadar görevine devam etti.

Şampiyonluk yolunda ayrılık


Sezon başında lige şampiyonluk parolası ile başlayan son iki yılın şampiyonu Yenicami lige çok iyi başlamasına ve başarılı bir dönem geçirirken, Başkan Hüseyin Metinser’in görevinde ayrılması ile başlayan başkanlık krizi hemen sonuçlandı. Başkanlık görevine getirilen Ali Vehid, görevi devralarak ancak son hafta şampiyonluğu kaybederek, hedefe ulaşamamanın burukluğunu yaşandı.

Zorladılar olmadı


Sezon başından beri sıkıntılı süreci oldukça yaşayan iki takımımız Küçük Kaymaklı ile Binatlı, başkanlar Ahmet Dirgen ile Softa Çayanoğlu ayrılma noktasına geldiler. Ahmet Dirgen sağlık sorunları nedeniyle 19. haftada, Softa Çayanoğlu ise 21. hafta görevlerinden ayrıldılar. Küçük Kaymaklı’da Akay Aşina, Binatlı’da ise daha öncede kulüp başkanlığı yapan Orsel Neşe görev gelerek, play-out’ta takımlarını ligde tutmayı başardılar. 

Hüzünlü vedalar


İlker Züğürt başkanlığındaki Gençler Birliği, ligin 6. haftasında başkanın görevinden istifa etmesi ile başlayan başkanlık krizi, yönetimde as başkan olan Rifat Berkel’in başkan olması ile 10. haftada çözülmesine rağmen ligden düşen takım oldu. Ligin yeni ekiplerinden Girne Halk Evi’nde Başkan Bülent Erciyas sıkıntılar devam edince 10. hafta görevinde ayrılma kararı aldı. Dört hafta yaşanan boşluktan sonra 14. hafta başkan Veli Esendağlı göreve geldi ancak ligde kalmayı başaramadı.


 

Sürpriz ayrılık


Sezon başında kurmuş olduğu kadro ile hedefi küme çıkma olarak belirleyen Akova Vuda’da uzun yıllar kulüp başkanlığı yapan Sermen Vudalı’nın sezon öncesi görevinde ayrılması ile başlayan başkanlık krizi daha önce de kulüpte başkanlık yapan Cengiz Ozaner’in görev getirilmesi ile çözüldü. Ligde çok iyi bir performans ortaya koyan Akova Vuda play-off’a kalmasına rağmen koymuş oldukları hedefe ulaşamayarak ligi noktaladı.


 

Sıkıntılı süreç


Ozanköy’de Sami Otçuoğlu başkanlık görevinden 4. hafta ayrılması ile başlayan başkanlık krizi Gülkan Karaaziz’in kulüp başkanlığına gelmesi ile birlikte başarılı bir sezonun geçirdi. Ancak play-off finalini kaybederek Süper Lig kapısından geri döndü.

Değişim yaşanmayanlar


K-Pet Süper Lig’de mücadele eden 11 takımımız kulüp başkanlarında değişiklik olmadan istikrarlı bir şekilde görevlerini sezon sonuna kadar sürdürmeyi başardı. K-Pet 1. Lig’de ise 15 takımın kulüp başkanlarında değişim yaşanmadı.

Kulüp Başkanları:

K-Pet Süper Lig

Baf Ülkü Yurdu: Erhan Arıkan (30 hafta+3 maç)

Binatlı: Softa Çayanoğlu (21 hafta), Orsel Neşe (7 hafta+4 maç)

Cihangir: Aytaç Karavezirler (30 hafta)

Çetinkaya: Süleyman Yemen (30 hafta)

Doğan Türk Birliği: Bayar Piskobulu (30 hafta)

Esentepe: Umut Bahadır (30 hafta+4 maç)

Gençlik Gücü: Suma Zafer Choudhry (30 hafta)

Gönyeli: Ömer Arabacıoğlu (30 hafta)

Gençler Birliği: İlker Züğürt (6 hafta), Rifat Berkel (21 hafta)

Girne Halk Evi: Bülent Erciyas (10 hafta), Veli Esendağlı (17 hafta)

Küçük Kaymaklı: Ahmet Dirgen (19 hafta), Akay Aşina (11 hafta+2 maç)

Lefke: Salih Gökeren (30 hafta)

Merit A. Yeşilova: Redif Nurel (30 hafta)

Mağusa Türk Gücü: Koral Bozkurt (30 hafta)

Türk Ocağı: Şükrü Karakaya (30 hafta)

Yenicami: Hüseyin Metinser (16 hafta) Ali Vehid (14 hafta)

K-Pet 1.Lig

Akova Vuda: Cengiz Ozaner (30 hafta+2 maç)

B. Bağcıl: Hasan Besim (30 hafta)

Çanakkale: İbrahim Şeker (30 hafta+2 maç)

Değirmenlik: Emriali Öztüccar (30 hafta)

Doğancı: Cemal Tabak (30 hafta+2 maç)

Düzkaya: Vedat Hacıabitoğlu (30 hafta)

Göçmenköy: Ersan Karataş (30 hafta)

Hamitköy: Evren Mannaş (30 hafta+3 maç)

Karşıyaka: Mustafa Dağgül (30 hafta)

Mormenekşe: Hilmi Öztemiz (30 hafta+3 maç)

Maraş: Gökhan Bülbül (30 hafta+3 maç)

Mesarya: Mehmet Ali Topaloğlu - Ömür Devecioğlu (30 hafta)

Ozanköy: Sami Otcuoğlu (4.hafta), Gülhan Karaaziz (26 hafta+3 maç)

Yalova: Reşat Erçin (30 hafta+2 maç)

Yeni Boğaziçi: Mehmet Karaşahin (30 hafta)

Yonpaş Dumlupınar: Mehmet Evram (30 hafta)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER