banner6

Sıkıştırılmış futbol oynamaya değmez

banner37

Göçmenköy Kulübü Başkanı Ersan Karataş pandemi şartlarında futbol oynanmasına sıcak bakmıyor

Sıkıştırılmış futbol oynamaya değmez
banner150 banner150 banner151

Ebru AKGÜR

Süper Lig ekiplerinden Göçmenköy’de Başkanı Ersan Karataş ülke futbolunda gelinen nokta ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.  UEFA ve Şampiyonlar Ligi hedefi olmayan ülkemizde Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun istediği şartlarda futbolu başlatmanın anlamsız olduğunu ve oynanmaması gerektiğini söyledi.

Karataş: Hedef yoksa neden oynayalım?


Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun temaslıların karantiya alması şartından dolayı takımların dengesinin bozulacağını aktaran Karataş, “bir veya birkaç oyuncunun karantinaya alınması takımları etkiler. Bu da ligdeki pozisyonlara olumsuz yansır” dedi. Karar almak için geç kalındığını da aktaran Ersan Karataş, “Artık Kasım ayına giriyoruz. Zaman olarak sıkıştırılmış ve seyircisiz futbol oynatmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Avrupa hedefi de yok, neden oynayalım?” dedi.

Dünya ile karşılaştırılamaz


Dünyada UEFA ve Şampiyonlar Ligi hedefi olduğu için amaçları olduğunu ve ülkemizle karşılaştırılmaması gerektiğini vurgulayan Karataş, kulüpler tarafından yetkinin KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’na verildiğini ve  alınacak kararlara uyacaklarının da altını çizdi.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110