Sinde Akın Spor Kulübü, yeniden faaliyette

banner37

Sinde Akın Spor Kulübü, yeniden faaliyette
banner99

Ahmet OGAN

Son olarak 2007 yılında faaliyette olan İnönü Akın Spor Kulübü, 14 yıl aradan sonra Mehmet Çağakan ve Halil Kara yönetiminde Sinde Akın Spor Kulübü adı ile faaliyetlerine yeniden başladı. 1943 yılında kurulan İnönü Akın Spor Kulübü, 2007 yılına kadar dönemin 2. ve 3. liglerinde köklü bir takım olarak birçok başarılara imza attı. Kıbrıs futboluna hizmet veren ve başarılı sporcular yetiştiren kulüp, 2007 yılında yaşanan olumsuzluklar sebebiyle faaliyetlerine ara vermek zorunda kaldı.

Gençler, kulübü canlandıracak

 


14 yıl aradan sonra İnönü köyü gençleri, kulübü canlandırmak için harekete geçti. İnönü Akın Spor Kulübü değişen 23/2016 Dernekler Yasası’na göre faaliyetlerine devam edemeyeceğinden dolayı kulübün ismi Sinde Akın Spor Kulübü olarak değiştirildi ve yeni bir tüzük hazırlandı. Kurucu üyeler tarafından Gazimağusa Kaymakamlığı’na müracaatta bulunuldu. Tüzüğün onaylanmasının ardından gerçekleştirilecek genel kurulda yeni yönetim kurulu da oluşturulacak.

Çim zemin yeniden yeşerecek

 


banner134
Geçmişte çim zemine sahip stat zemini zaman içerisinde kuruyup atıl duruma geldiği için köy gençleri tarafından temizlenerek toprak zemin olarak tekrardan kullanılabilir hale getirildi. Bu aşamada sahanın zemine tekrardan çim ekimi yapılması için gerekli girişimlerin başlatıldığı ve en kısa zamanda ekimin yapılacağı açıklandı.

BTM 2. Lig’e katılacak


Uzun bir aradan sonra yeniden faaliyete geçen Sinde Akın Spor Kulübü, Mehmet Çağakan ve Halil Kara yönetiminde düzenli periyotlarda çalışmalar yapmaya devam ediyor. Yeni oluşturulan kadro ile çalışmalarına devam eden Sinde Akın Spor 2021-2022 futbol sezonunda Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2. Lig’de mücadele edecek.

Yeni kulüp binası


Mevcut kulüp binası yıllarca kapalı kaldıktan sonra Vakıflar İdaresi tarafından 2015 yılında İnönü köyünde faaliyet gösteren bir derneğin kullanımına verilmesiyle birlikte yeni bir kulüp binasına ihtiyaç duyuldu. Gelinen aşamada Sinde Akın Spor Kulübü kurucu gençleri, Avrupa Birliği tarafından İnönü köy gençliğinin kullanımı için yapılan ve İnönü Belediyesi sorumluluğunda bulunan İnönü Toplum Merkezi’nin, Sinde Akın Spor Kulübü’nün kullanımına verilmesini talep etti. Bu konuda verilecek olan kararın beklendiği ifade edildi.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rustiye Cakir
Rustiye Cakir - 1 ay Önce

Gencler hepinizi teprik ederim yolunuz acik olsun ben bu habere cok sevindim sizlerle ve koyumle gurur duyuyorum sansiniz bol olsun Allah hepinize yardim etsin

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75