banner6

Sipahi Akademi gelişiyor

banner37

Sipahi Türk Spor Kulübü’nde altyapılarda başlatmış olan çalışmalar yavaş yavaş gelişim göstermeye başladı

Sipahi Akademi gelişiyor
banner150 banner151 banner143

Ahmet OGAN

Kulübün geleceği adına futbolcu altyapılarının kalıcı olması için girişimlerini sürdüren Sipahi’de altyapılarda verimli ve sistemli bir şekilde çalışmaların devam edebilmesi, devamlılığın sağlanması adına başkan Göksal Hacıhasanoğlu altyapıların başına Antrenör Murat Efe ile Kamil Bilici’yi getirdi. Başkan Hacıhasanoğlu yönetiminde kulübün geleceği adına altılan ilk adımlar altyapılar üzerine olurken verimli çalışmaların ardından futbolcu temel altyapılarının istenilen düzeye gelebilmesi adına da çalışmalar sürdürülüyor. Kulüplerin çıkış noktasının altyapılardan geçtiğinden hareket eden Sipahi Başkanı Göksal Hacıhasanoğlu yönetimi düzenli, verimli ve sistemli bir şekilde çalışmaların devam etmesine özen gösteriyor. Lacivert kırmızılı ekip Sipahi’de 2018 yılında başlayan ve üçüncü yılını geride bırakcak olan altyapı çalışmaları gelişmeye başladı.

Teknik kadro


Sipahi Akademide Antrenör Murat Efe, Yardımcı Antrenör Kamil Bilici yönetiminde çalışmalar kesintisiz olarak devam ederken, büyüyen ve gelişen yapı içerisinde yeni eğitmenlerin de kısa sürede ekibe dahil edilerek verimin artırılmasına özen gösterileceği ifade ediliyor.

Doğru yapılanma önemli


Sipahi Akademi’yi 2018 yılında hayata geçiren Başkan Hacıhasanoğlu ve yönetimi belirlenen hedefler doğrultusunda ilk iş olarak altyapılarda çalışacak antrenörleri belirledi. Akademideki yaş kategorilerine göre U10, U12, U15, U17 takım kadroları oluşturuldu. Başkan Hacıhasanoğlu, bölgede var olan sporcu potansiyelini harekete geçirme, gençleri futbola yönlendirme, kötü alışkanlıklardan uzak tutarak futbola kazandırmanın önem arz ettiği ve doğru yapılanmanın önemli olduğuna vurgu yaptı.

Tesisleşmeye yöneldik


Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2. Lig’de 46 yıl aradan sonra ilk kez katılarak mücadele eden Sipahi, sportif faaliyetlerin yanında tesisleşemeye de önem veriyor. Kulüplerin ayakta kalabilmesi adına bölgede sürdürülebilir bir yapı kurmaları gerektiğin belirten başkan Göksal Hacıhasanoğlu, tesisleşmeye önem verdiklerini ve bu kapsamda kulüp lokali, fitnes salonu kurup hizmet aldığımız ve kulüp olarak köyümüzde bulunan eski okul binalarını Vakıflar iradesinden uzan vadeli kiralayarak 25 odalı gençlik ve faaliyet merkezi için proje aşamasında olduklarını en kısa zamanda hayata geçirerek gençlerimize hizmet verecek bir tesis kuracaklarını söyledi.

Trabzonspor ile işbirliği içindeyiz


Sipahi Türk Spor Kulübü Başkanı Göksal Hacıhasanoğlu, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, altyapılardan sorumlu yöneticileri ile yapmış oldukları görüşmelerden olumlu sonuçlar aldıklarını, akademide yetişen gençlerin düzenli bir şekilde izleneceği, Trabzonspor altyapıları ile kamp yapması ve dostluk maçları oynaması konusunda karar alındığını belirtti. Ancak alınan kararı hayata geçirme adına pandemiden dolayı bu yıl gerçekleştiremediklerini belirten Başkan Göksal Hacıhasanoğlu, kulüp yönetimi ve teknik ekibimizle birlikte gençlerimizin önünü açmak adına her türlü fedakarlığı yaptıklarını, kısa sürede imkan verildiği takdirde karpaz gençliğinin neleri başarabileceğini göstermiş olduğunu ifade etti.

A Takım seviyesine getirmek


Sipahi altyapılar Antrenörü Murat Efe yaptığı açıklamda altyapı çalışmalarını başlatarak çalışmaların tam gaz sürdüğünü belirterek üç yıl gibi kısa bir süre içerisinde doğru ve kalıcı işler yapılarak Akademi’yi istenilen seviyeye getirmeye özen gösterdiklerini söyledi. U10 yaş grubu ile başlayan kategorilerin kademe kadem üst yapılara geçerek A takım seviyesine gelmiş futbolcular yetiştirmek ana hedefleri olduğunun altını çizen Murat Efe, çalışmalarımıza durmadan ve yılmadan, imkanlarımız ölçüsünde devam edileceğini belirtti.

Lige katılmak önemliydi


Altyapı çalışmalarına Sipahi Akademi’yi kurarak Karpaz bölgesine yeni bir soluk yeni bir heyecan getirdiklerini belirten Antrenör Murat Efe, burada esas olan kurmuş oldukları yaş kategorileri ile lige katılarak mücadele etmesinin önemine dikkat çekti. Faaliyetlere başladıkları dönemden bugüne kadar çok kısa bir süre geçmesine rağmen Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen U15 yıldızlar liginde iki kez, U17 ligde ise ilk kez bu sezon katılarak mücadele edilmesi, yapmış oldukları çalışmaların karşılığının alınması anlamına geldiğini belirten Murat Efe, futbolcular adına da yarışmacı ligde mücadele verererek futbolcu kimliği kazanması anlamına geldiğini belirtti.

Altyapı kadroları


2018 yılında kurulan Sipahi Akademi 3 yıl gibi kısa sürede büyüyen ve gelişim göstermeyi başarırken, 2 eğitmenle birlikte yola devam ettiklerini belirten Murat Efe, Akademi çatısı altında 2011 doğumlu yaş grubundan başlayarak, 2004 doğumlu yaş grubuna kadar akademi bünyesinde öğrencileri olduğunu ifade ederek şu an 4 farklı gruplarda toplamda 90 sporcuları olduğunun ve düzeli bir şekilde futbol eğitim vermeye özen gösterdiklerinin altını çizdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110