Slalomda Gümüşok, Tırmanmada Koyuncu zirvede

banner37

Geçtiğimiz hafta sonu yine motorsporlarında hareketli geçti. Ardahan’da Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası’nın ikinci yarışı yapılırken, Cemsa’da KTKOD Slalom şampiyonası finali yapıldı. İki yarışa da ilgi büyük oldu

Slalomda Gümüşok, Tırmanmada Koyuncu zirvede
banner90
banner8

Ülkemizde motorsporları etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz cumartesi günü öğleden sonra Ardahan’da Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası’nın ikinci, Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın da üçüncü yarışı olan Avenue Dereboyu Tırmanma yarışı yapıldı. Onun ardından Lefkoşa’da, Cemsa Sporting Center’de Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin organize ettiği slalom şampiyonası’nın finali yapıldı. Dolu dolu geçen cumartesi gününde seyirciler de seyre doydu.

Tırmanma’da Doğa Koyuncu zirvede

Bu sezon pandemi nedeniyle olması gerekenden geç başlayan Tırmanma ve Ralli şampiyonası’nda yeterli sayıda yarış yapılamayacak olmasından dolayı tırmanma yarışları da ralli şampiyonasına puan verecek. Böylece Ardahan’daki yarışa hem tırmanmacı hem de ralliciler kayıt yaptırdı. Ardahan’dan Kantara’ya doğru hazırlanan 3,2 kilometrelik parkurda yapılan yarışta ekipler, biri deneme olmak üzere parkuru üçer kez geçtiler.13 ekibin katıldığı yarışı Mazda RX7 marka aracıyla Doğa Koyuncu kazanmayı başardı. İkinci Honda Civic marka aracıyla Kemal Topçuoğlu olurken üçüncü yeni aracı Ford Fiesta R5 ile Fikri Macila oldu. İlk yarışın galibi Deniz Denner ise yaşadığı mekanik arıza ile finiş göremedi. Ralli kategorisinde birinci Fikri Macila-Doğa Koyuncu ikilisi oldu. Murat Aşık -Ömer Yıldız ikilisi ikinci olurken Selen Bilgimer – Salih Kanatlı ikilisi üçüncü oldu.

Hüseyin Gümüşok pistin en hızlısı oldu

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği, yaklaşık 130 klasik aracın katılımıyla “Cyprus Wireless Klasik Otomobil Slalom Yarışı” ile sezonun son slalom yarışını gerçekleştirdi.İmal yılı en eskiden, en yeniye doğru start alan klasik araçlar pistte hünerlerini sergiledi. Yarışta genel klasmanın dışında sekiz farklı kategoride ilk üçe girmeyi başaran ekipler, yarış sonrası kupalarını aldı.Zorlu yarışı 1969 model Austin Mini aracıyla Hüseyin Gümüşok kazanırken ikincilik 1990 model Mercedes Benz 190 aracıyla Mustafa Beyaz’ın oldu. Podyumun üçüncülük basamağına çıkan isim ise 1989 model Mazda Eunos Miata aracıyla Ali Tahsin Güran oldu. E Kategorisi’ Özlem Kıraç, Turing Kategorisi’nde Kıyal Selviler, H Kategorisi’nde Ali Köroğlu, VW Beetle Kategorisi’nde Hasan Gönenoğlu, BMW E30 Kategorisi’nde ise Hüseyin Akdoğdu zirvede yer almayı başardı.

Neler oldu?


banner134
Uzun zamandır beklediğimiz güzel haber geçtiğimiz günlerde resmi olarak açıklandı. Formula 1 2020 takvimine 9 yıl aranın ardından Türkiye Grand Prix’i dahil edildi. Sezonun 14’üncü yarışı olarak yapılacak Grand Prix 15 Kasım’da yapılacak.

MotoGP’de sezonun beşinci yarışı art arda ikinci hafta sonu da Avusturya’da yapıldı. Heyecanlı geçen yarışı Tech 3 KTM pilotu Miguel Oliveira kazandı. Bu zafer hem Tech 3 KTM’in, hem de Oliveira’nın kariyerlerindeki ilk zaferleri oldu.

Ajanda

30 Ağustos           Formula 1 Belçika

30 Ağustos           RX Finlandiya

4-6 Eylül               WRC Estonya

5 Eylül                   Drag 1

6 Eylül                   Karting Cemsa

6 Eylül                   Ralli 3

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75