Spor demek, onlar demek

banner37

Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu ardından kurulan Spor İhtisas Komisyonu ve yeni kurulan Cumhurbaşkanlığı Spor Üst Komitesi’nde aynı kişiler yer alıyor

Spor demek, onlar demek
banner90
banner99

Ülke sporunun yönetilişi konusunda son dönemlerde yaşanan ilginçliklere bir yenisi daha eklendi. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kurulan ve eşi Sibel Tatar başkanlığında ilk toplantısını yapan Cumhurbaşkanlığı Spor Üst Komitesi’nin üye yapısı tartışmaları da beraberinde getirdi. Bu komiteye atanan Sertaç Bozatlı ve Cemal Konnolu, 3 farklı noktada görev yapar pozisyona geçti. Hüseyin Aşkın Kınacı’nın 2 ayrı komisyonda yer aldığı görülürken, diğer üye isimler Nazım Serkan Burgul ve Berna Çelik oldu.

Çift başlılıktan kaosa sürüklenildi


UBP-HP koalisyonu döneminde iki başlı spor yapılanması süreç içinde çatışmacı bir anlayışa sürüklenmiş, yetkinin kimde olduğu konusu sıkça tartışılmıştı. Bu durum devam ederken Spor İhtisas Komisyonu kurulmuş, sorun tespiti ve öneri sunma hedefiyle kurulan komisyona sporda icraatın başında olan Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu’nun birçok üyesi atanmıştı.


banner134
Tüm bu gelişmelerin ardından Cumhurbaşkanlığı Spor Üst Komitesi oluşturulurken, bu komiteye de diğer komisyonlarda olan kişiler atandı.

Konnolu ‘kurul-komite-komisyon’ üçgeninde


Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Üyesi olan DAÜ Spor İşleri Müdürü Cemal Konnolu, Spor İhtisas Komisyonu’na atanmasının ardından Cumhurbaşkanlığı Spor Üst Komitesi’ne de girerek, en enteresan örneği oluşturdu.

Bozatlı, 1 amirlik, 3 başkanlık görevinde


Spor Dairesi Dış İlişkiler Amiri görevinin yanı sıra Triatlon Federasyonu Başkan Vekilliği görevini de üstlenen Sertaç Bozatlı, Spor İhtisas Komisyonu Başkanı olmasının ardından şimdi de Cumhurbaşkanlığı Spor Üst Kurulu Başkanlığı görevine getirilmiş oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75