Spora dev yatırım

banner37

banner87
Spora dev yatırım
banner90
banner8

Serhan KABLAN

   Çatalköy’de bulunan Acapulco Resort Hotel, yaptığı yatırımlarla ülke sporuna önemli katkıda bulunuyor. Bir süreden beridir yapımı devam eden ve yeni yıl sonrasında tamamen hizmete girecek olan “Acapulco Sport Center”, ülke standartlarının üzerinde takımlarımıza kamp yapma olanağı sağlayacak.

Takımlar ilgi gösteriyor

   Ülkemizde ilk kez hizmete açılacak olan spor tesisine devre arasında şimdiden takımlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Doğan Türk Birliği, Mağusa Türk Gücü, Dumlupınar ve Gençler Birliği devre arası kamp için rezervasyon yaptırdı. Sahaların yıpranmaması için daha çok takım almayan yetkililer ikinci sahasının da çimlenmesinin bitmesi ile 8 takıma da aynı anda hizmet verebilecek. Acapulco Resort Hotel yetkilileri, yurt dışından takımların ülkemizde kamp yapması konusunda ise çalışma başlatıldığını söylerken, profesyonel takımlar hedefine şimdilik amatör takımlarla başladıklarını söyledi.

Önemli yatırımlar

   Büyük bir alan üzerine yapılan tesis içerisinde; FIFA standartlarına uygun 2 çim futbol sahası, çimlerin yıpranmaması için istasyon çalışmasının yapılacağı iki çim saha, ana sahaların birinin altında ise bütün ihtiyaçların sağlanacağı soyunma odaları, hakem odaları, fitness salonları, masaj ve sauna odaları, buhar odası, buz havuzu, sağlık ve doktor odası, toplantı odaları, eğitim ve seminer odaları, kafe, vitamin odası gibi sporcuların yararlanabileceği bir çok alan bulunuyor.

Salon projesi de gündemde

   Spor tesisinin bulunduğu alanın hemen yanındaki otel odalarının tümü ise kamp yapacak takımlara ayrılacak. Böylelikle odalarından çıkan futbolcular bütün ihtiyaçlarının karşılanacağı tesise anında ulaşabilecekler. Otel yetkilileri yakın zamanda diğer spor branşlarına da hizmet verecek spor salonu da gündemlerine alarak tesisin tam anlamı ile bir spor kompleksine dönüşmesine olanak sağladılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75