Sütçü’den proje vurgusu

banner37

Basketbol Federasyonu Başkanı Ahmet Sütçü, yeni dönemde seçilmesi halinde uygulamaya koyacağı projelerin hazır olduğunu söyledi

Sütçü’den proje vurgusu
banner90
banner8

“Basketbolun marka değerini artırmaya devam edeceğiz… Basketbol Federasyonu Başkanı Sütçü, önemli projeler hazırladıklarını, basketbolun gelişimine katkı koyacak bu projeleri gelecek hafta açıklayacaklarını belirtti.  Sütçü, tüzüğün geçirilmesini sağladıklarını ifade ederek, kurdukları iyi ilişkilerle TBF’nin federasyonlarına her anlamda destek vermeye hazır olduğunu belirtti. Gelişim ligleri ve kadınlar ligine önem vermeyi sürdüreceklerini ve basketbolun marka değerini artırmaya devam edeceklerini açıkladı.

Şükrü BURAĞAN

25 Temmuz’da gerçekleştirilecek Basketbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nda yeniden başkan adayı olan Basketbol Federasyonu Başkanı Ahmet Sütçü, önemli projeler hazırladıklarını, basketbolun gelişimine katkı koyacak bu projeleri gelecek hafta açıklayacaklarını belirtti.


Sütçü, tüzüğün geçirilmesini sağladıklarını ifade ederek, kurdukları iyi ilişkilerle TBF’nin federasyonlarına her anlamda destek vermeye hazır olduğunu belirtti. Gelişim ligleri ve kadınlar ligine önem vermeyi sürdüreceklerini ve basketbolun marka değerini artırmaya devam edeceklerini açıkladı.

“Her şey iyi giderken pandemi gibi bir şanssızlıkla karşı karşıya kaldık”


Sütçü, “İyi bir yıl geçirdiğimizi düşünürken pandemi gibi bir şanssızlıkla karşı karşıya kaldık. Gerek kadınlarda, gerek süper ligde güzel bir play-off serisi bizi bekliyordu. Altyapılarda Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile ortak organizasyonun meyvelerini almak üzereydik, camia çok iyi bir heyecan yakalamıştı. Eğitim alanında üst seviyede eğitimler sunmayı başarmıştık. Birden pandemi süreci ile karşılaşınca faaliyetlerimizi kulüplerimizle birlikte gözden geçirdik, canımız yansa da tescillemenin doğru bir karar olduğuna inandık. Bu karardan sonra çok da olumsuz tepkiyle karşılaşmadık.”

“Tüzüğün geçirilmesi ve katkının ödenmesi konularına ağırlık verdik ve sonuç aldık”


“Camiamızın içinde bulunduğu durumu gözden geçirirken, tüzüğün geçmemesi ve katkının ödenmemesi durumunda sıkıntı yaşayacaktık. Bunların çözümüne ağırlık verdik ve ikisinden de sonuç aldık, kulüplerimizle yaptığımız istişareler sonrasında eylül ayındaki genel kurulun temmuz sonu yapılmasının önümüzdeki sezona erken hazırlanmak anlamında yeni yönetim ve camiamız için elzem olduğunu gördük. Seçimleri erkene alarak camianın sesine ve ihtiyaçlarına yine kayıtsız kalmadık. Şimdi de seçim sürecindeyiz.”

“İyi bir ekip yarattık, proje bazlı çalışmaya yatkın, heyecan duyan kişilerden oluşuyoruz”


“Kulüplerimizden aldığımız mesaj misyonumuzu henüz tamamlamadığımız, yönetim kurulunun nicelik ve nitelik açısından genişlettiğimiz takdirde basketbola verebileceklerimizin çok daha fazla olacağı yönündeydi. Yıllardır basketbolun içerisinde olmamız dolayısıyla mevcut tecrübelerimizden de yararlanarak basketbolun ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir yönetim kadrosu oluşturmak için kolları sıvadık. İyi bir ekip oluştu, görev tanımlamaları yapılmış, proje bazlı çalışmaya yatkın, çalışmak için heyecan duyan kişileri bir araya getirmeyi başardık. İsimlerini adımızın yanına yazan ve kendi alanlarında basketbol camiasına ispat etmiş bu isimlerin çok iyi işler çıkaracağından eminim.”

“Projeleri yazılı şekilde hazırladık, seçim sonrasında da hareket planımız mevcuttur”


“Yeni döneme ekibimle birlikte basketbol camiasına sunmak için hazırladığımız önemli projelerle geliyoruz. Kulüplerimize ve değerli basınımıza projelerimizi güzel bir sunumla aktaracağız. Seçime girerken genel kurulun sahibi olan kulüplerin beklediği projeleri hazırladık. Projelerle basketbolu ileriye taşımayı hedefliyoruz. Basketbolun ihtiyacının ne olduğunu biliyoruz, bu teşhise uygun reçeteyi de hazırladık. Arkadaşlarımız bu anlamda çok iyi çalıştı. Projeleri yazılı şekilde hazırladık, seçim sonrasında da hareket planımız mevcuttur.

Ekip oluştururken aynen bir basketbol takımı kurar gibi farklı özellik ve yeteneklere sahip kişilerden oluşmasını ve herkesin kendi alanında sorumluluk alacağı projelerini sonlandıracağı bir ekip yaratmaya özen gösterdik. Bir vücutta 2 kalp olmaz, biz de federasyon yönetiminin ihtiyaçları doğrultusunda organlar oluşturduk.”

“Yeni bir salon yapılması için devletten talebimiz vardır”


banner134
Spor Dairesi ile iyi ilişkiler içerisindeyiz, bu yıl bütçemizi büyütmeyi başarmıştık hatta ilk kez Başbakan ile hakem ücretlerinin ödenmesi konusunda da protokol imzalamıştık. Ancak bilindiği gibi pandemi süreci bütçeye ulaşımımızı geciktirdi. Önümüzdeki dönemle ilgili bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum.


Tesisleşme adına ihtiyaçlarımızın sürekli aktarıyoruz, Atatürk Spor Salonu’nun yenilenmesinde TBF’nin de teknik desteğini alarak Spor Dairesi’ne yardımcı olmuştuk. Ülkemizdeki diğer salonların ihtiyaçları bugün itibarı ile Spor Dairesi nezdinde projelendirilip giderilmeye çalışılıyor. Yeni bir salon yapılması için talebimiz vardır, tesislerin nicelik ve nitelik olarak artırılması basketbolumuzun büyümesine katkı koyacaktır.”

“Gelişim ligleri ve Kadınlar Ligi’ni çok önemsiyoruz”


“Altyapılarla ilgili TBF ile birlikte yürüttüğümüz projenin getirdiği heyecandan sonra maçların erken başlaması altyapı karmalarının gerek teknik heyet gerekse de aday sporcularının erkenden çalışması ve altyapı kulüplerinin desteklenmesi niyetindeyiz. Gelişim Liglerinin basketbolun geleceği olduğunun farkındayız, bu anlamda oyuncu havuzunu genişletmek en büyük hedeflerimizden biridir.


Kadınlar ligini çok önemsiyoruz, basketbol sevgisinin ulaştığı noktayı gösterdikleri emekle tüm spor camiasına kanıtlamış kadın takımlarımızın desteklemek ve daha çok ön plana çıkarmak hedeflerimizdendir.”

“TBF, KKTC Basketbol Federasyonu’na her anlamda destek vermeye hazırdır”


Göreve geldikten sonra TBF ile işbirliği için önemli adımlar attık. Hep proje bazlı çalıştık. Düzenlediğimiz kurslarla katıldığımız seminerlerle ciddi yaklaşımımız sınavı geçmemizi sağladı. Bugün TBF, KKTC Basketbol Federasyonu’na her anlamda destek vermeye hazırdır. Buna altyapı faaliyetlerini, hakem ve antrenör eğitimlerini örnek gösterebiliriz. TBF basketbolu geliştirmek için yürüttüğü faaliyetlere bizi de dahil etmek için hazır olduğunu deklere etmiştir.”

“Marka değerinin artırılmasında istatistik, sosyal medya ve basına önem verdik”


“Görevde bulunduğumuz süre içerisinde basketbolun marka değerini artırmak için gerek sosyal medya, gerekse yazılı ve görsel basında çalışmalar yürüttük. Değerli basınımızın da desteğini basketbol camiası olarak aldık. Geldiğimiz noktada artık basketbolun da basın anlamında bir lobisi oluşmuştur. Basketbolun görünürlüğü bunun en önemli kanıtıdır.


İstatistiktik ve sosyal medyada yer alabilmek adına iyi bir çalışma yürüttük, şu anda büyük erkekler liginin tüm istatistikleri mevcuttur, hedefimiz bunu altyapı ve kadınlar ligine de yaymaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75