Taekwondodan resmi temaslar

banner37

Taekwondodan resmi temaslar
banner99

KKTC Taekwondo Judo Karate Federasyonu ikili temaslar yapmak üzere gittiği Kırgızistan’da resmi ziyaretlerde bulundu. Federasyon Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen ve Spor Genel Yönetim Kurulu Başkanı Mete Topçu, Türkiye Cumhuriyeti Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan ve KKTC Bişkek temsilcisi Mehmet Davulcu’yu makamlarında ziyaret ederek görüştü.

Doğan: Zor ve emek isteyen bir spor


TC Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan kabulde yaptığı konuşmada kendisinin de bir dönem uzak doğu sporu yaptığını belirterek bu sporun zor ve emek isteyen bir spor olduğunu bu nedenle sporcuların antrenmanlarını sürekli yapmaları gerektiğini belirtti. Doğan KKTC’nin uluslararası alanda kısıtlı da olsa spor yapabilmesinin sevindirici olduğunu belirterek sporculara başarılar diledi.

Davulcu: Bu tür temaslar motive ediyor


KKTC Bişkek Temsilcisi Mehmet Davulcu, Bişkek’te henüz bir aylık görevde olduğunu ve KKTC ekibini burada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Davulcu bu tür temasların sporcuları motive ettiğini ve ikili ilişkileri geliştirdiğini söyledi.

Gökbilen: İki ülke arasındaki bağlar spor sayesinde gelişecek


Federasyon Başkanı Eyüp Zafger Gökbilen ise iki ziyarette de KKTC Taekwondo Federasyonu olarak ikili temas yapmak üzere geldiklerini ve bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gökbilen, iki ülke arasındaki bağların spor sayesinde daha da gelişeceğine olan inancını dile getirdi.

banner134


Genel Yönetim Kurulu başkanı Mete Topçu da ziyaretlerde KKTC’nin imkan tanınması halinde birçok başarı elde edeceğini belirterek bu konuda Türkiye’nin desteği ile açılabilecek her kapıyı zorladıklarını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88