Tahsin Mertekçi anısına Yeşilırmak’tan Dipkarpaz’a yürüyecek

banner37

Yaklaşık 4 yıl önce trafik kazası sonucu hayatını kaybeden eski Milletvekili ve Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi anısına arkadaşı Rahmi İçener Yeşilırmak’tan Dipkarpaz’a yürüyor

Tahsin Mertekçi anısına Yeşilırmak’tan Dipkarpaz’a yürüyecek
banner99

Aslen Yalovalı (Piskobu) olup Bursa’da ikamet eden Rahmi İçener, anlamlı bir etkinliğe imza atıyor.

Hem trafik kazalarındaki ölümlere dikkat çekmek hem de arkadaşı merhum Tahsin Mertekçi’nin 7 yıl önce gerçekleştirdiği yürüyüşü tekrarlamak için yola çıkan İçener, Yeşilırmak’ta başladığı yürüyüşü Dipkarpaz’da sonlandıracak.

Arkadaşı anısına yola çıkan İçener, dün Bostancı’dan da geçti. Yalova Spor Kulübü’nün binasının önünden geçerken Yalova Spor Kulübü futbolcuları da Rahmi İçener’e eşlik etti.

Merhum başkanlarının anısına gerçekleştirilen yürüyüşe alkış tutarak eşlik eden futbolcular, Rahmi İçener’e de destek belirtti.


“İSYAN ETMEMEK MÜMKÜN DEĞİL”

7 yıl önce “Bilinçli insan, güvenli yol, kazasız ulaşım” sloganıyla Yeşilırmak’tan Dipkarpaz’a yürüyüş gerçekleştiren merhum Tahsin Mertekçi, 4 yıl önce trafik kazasında hayatını kaybetmişti.

banner134

Tahsin Mertekçi 2013 yılında yazdığı köşe yazısında ülkemizdeki trafik kazalarından meydana gelen ölümlere dikkat çekmiş ve “Trafik, üzerinde titizlikle durulması gereken çok özel ve önemli bir konudur. Her yaştaki insanımızın trafik kazaları ile yaşamını yitirmesine şahit oldukça ihmallere ve ortadan kaldırmayanlara isyan etmemek mümkün değildir” demişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2021, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88