Tarih onu yazıyor

banner37

Yenicami’den Galatasaray’a uzanan hikâyenin kahramanı Kıbrıslı Türk futbolcu Ahmet Sivri A takım forması için hazır

banner87
Tarih onu yazıyor
banner90
banner8

Ebru AKGÜR

Ülkemizde futbola başlayan ve yeteneği ile dikkat çekerek Galatasaray A takımına kadar yükselen Ahmet Sivri, yeni sezonda forma giymek için gün sayıyor. Galatasaray ile İsviçre’de kampta bulunan oyuncu KIBRIS’a özel açıklamalarda bulundu.

Hayal bile edemediğim yerdeyim


Yenicami’nin altyapısında yetişen ve Galatasaray U19 takımına dahil olduktan sonra A takıma yükselme başarısı gösteren 19 yaşındaki yetenekli oyuncu, “Şu anda hayal bile edemediğim noktadayım. Bu inanılmaz bir his. Tabii ki buralara gelebilmek için çok çalıştım, çalışmaya da devam ediyorum” dedi. İki yıl önce televizyonda izlediği oyuncunlarla beraber çalışmanın anlatılamaz bir duygu olduğunu aktaran Ahmet Sivri, “Amatör bir yerden bu aşamaya gelmek kolay olmadı. Başaracağıma hep inandım” şeklinde konuştu.

Antrenmanlar kişiye özel hazırlanıyor


Disiplinin üst seviyede olduğu bir ortamda çalıştıklarını aktaran genç oyuncu, “Her antrenmanın temposu önceden belirleniyor. Bizim yorgunluk seviyemize göre hangi dozda çalışacağımız hesaplanıyor ve antrenmanlara o şekilde devam ediyoruz” dedi.

Beş aday var


Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in A takım kadrosuna dahil ettiği 19 yaşındaki Ahmet Sivri yanında aynı yaş grubundan 5 oyuncu daha bulunuyor. Kampta genellikle kendi yaş grubundaki arkadaşları ile yakın olduğunu aktaran Ahmet, “Samimi ve iyi vakit geçiriyoruz. Kıbrıslı olduğum için bir ayrım söz konusu değil. Herkes bana çok iyi davranıyor” dedi.

 

Ümitlerini yitirmesinler


Futbola gönül vermiş ve profesyonel olmak isteyen gençlere örnek olan Ahmet Sivri, “İyi bir örnek olduğumu düşünüyorum. Genç arkadaşlarım hiçbir zaman ümitlerini yitirmesinler ve sonuna kadar mücadele etsinler” dedi. Kıbrıs’a geri dönmeyi bu aşamada düşünmediğini vurgulayan Ahmet Sivri,  zorluklar yaşadığını, pes etmeyerek asla yolundan vazgeçmediğinin de altını çizdi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2018, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75