Tarihi İstanbul’da yazdı

banner37

Formula 1 tarihinin en büyük efsanelerinden biri haline gelen Mercedes pilotu Lewis Hamilton, 6. sırada başladığı Türkiye Grand Prix'sinde zafere ulaşarak sürücüler klasmanında takım arkadaşı Bottas'ın önünde şampiyonluğa ulaştı. Hamilton, sürücüler klasmanındaki 7. şampiyonluğuna ulaşarak Ferrari'nin efsane Alman pilotu Michael Schumacher'in bu alandaki rekoruna ortak oldu

Tarihi İstanbul’da yazdı
banner90
banner99

Lewis Hamilton, sezonun 14. yarışında İstanbul Park'ta sıralama turlarında kötü bir performans sergilemişti. Pistten memnuniyetsizliğini dile getiren Hamilton, Türkiye Grand Prix'sine 6. sırada başladı. Fakat kusursuz bir yarış geçiren Hamilton, 37. turda Perez'i geçerek liderliği elde etti.


Sonrasında hata yapmayan Hamilton, 2010'da zafere ulaştığı İstanbul'da bir yarış zaferiyle birlikte sürücüler klasmanında da 7. şampiyonluğuna ulaştı ve efsane pilot Michael Schumacher'in bu alandaki rekoruna da ortak oldu. Hamilton, yarışın sona ermesiyle birlikte göz yaşlarına hakim olamadı.

banner134

“Size bir şeyi başaramayacağınızı söyleyenlere kulak asmayın. İmkânsızı hayal edin”


Hamilton'ı İstanbul'daki tarihi şampiyonluk sonrası tebrik eden ilk isim, ezeli rakiplerinden Ferrari pilotu Sebastian Vettel oldu. Yarış sonrası ilk anda açıklamalarda bulunan Hamilton, "Ekibime çok teşekkürler. Yıllardır bana olan bağlılıkları nedeniyle takımıma ve aileme... Bu, hayallerimizin bile çok ötesinde. Bunu görmek dışarıdaki çocuklar için çok önemli. Size bir şeyi başaramayacağınızı söyleyenlere kulak asmayın. İmkânsızı hayal edin. Bunun için çalışmanız, peşinde koşmanız ve asla pes etmemeniz gerekir" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75