'Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz'

banner37

Genç hakemlerden Utku Hamamcıoğlu, hakemlikte disiplinli çalışmanın önemini bir atasözü ile anlattı

banner87
'Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz'
banner90
banner99

Ülkemizin son yıllarda yetiştirdiği genç hakemler arasında ön plana çıkan ve beş yıldır Süper Lig’de düdük çalan Utku Hamamcıoğlu, “Elimde bir düdük, üstümde şerefli bir forma ile en fazla tartışmaya açık olan bir görevi üstlenmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

 

“Hakemlik seviyemiz futbol kalitesinin biraz üzerinde”


Hamamcıoğlu, ülkemiz hakemliğinin geldiği noktayı değerlendirerek, “Bulunduğumuz imkanlar içerisinde gayet başarılı buluyorum. Tanınmayan bir ligde hakemlik yapmamızın bir dezavantaj olmasını göz ününde bulundurursak, hakemlik seviyesinin, oynanan futbol kalitesinin biraz daha üstünde olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim” dedi.


Her başarılı hakemin arkasında iyi bir antrenman disiplini olduğunu, bu anlamda “Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmazmış” sözüne çok inandığını aktaran Hamamcıoğlu, hakemlikte kondisyon kadar önemli bir diğer unsurun, futbolcu ile iyi iletişim olduğunu söyledi.

 

“Sert gibi gözükse de yurt dışında maç oynatma mümkün olacaktır”


Hedeflerini de aktaran Hamamcıoğlu, yurt dışında maç yönetebilmenin şu anda zor gözükse de başarılabileceğine inandığını, sert gibi gözükse de, içinde bulunduğumuz kabuğu kırabilmenin mümkün olduğunu sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75