banner6

Tatlısu'da rüzgar gibi estiler

banner37

Motosiklet ve hız tutkunlarının vazgeçilmez dallarından Motodrag’ta sezon geçtiğimiz hafta sonu Tatlısu’da yapılan yarış ile açıldı. Yoğun katılımın olduğu yarışta seyirciler heyecana doydu

Tatlısu'da rüzgar gibi estiler
banner151 banner143

Çağın ÖZILGAZ

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu’nun organize ettiği KKTC 2018 Motodrag Şampiyonası’nda sezon, Tatlısu’da yapılan Fikri Barkut yarışı ile başladı. 3 yarış olarak planlanan şampiyonanın ilk yarışı; Tatlısu Belediyesi, Lungo Cafe ve Güven Sigorta’nın katkılarıyla hayata geçirildi. Yağmurlu geçen bir kaç günün ardından güneşin yüzünü göstermesiyle bahar havasında geçen ve 39 yarışmacının da katılmasıyla izleyicilerin akın ettiği Tatlısu’da keyifli bir organizasyon yaşandı. Motosikletlerin motor hacimlerine göre sınıflara ayrılan yarışmacılar birbirlerini eleyerek finale yükselme mücadelesi verirken, güvenliğe alınan yolda yakın geçen mücadeleler izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Güney Kıbrıs’tan da 2 yarışmacının katıldığı yarışta Ogün Özgeçen, İsmail Gamar, Ahmet Bağrıaçık, Hasan Solakay ve Kyriakos Gavriel sınıflarında birinci olmayı başaran isimler oldular.

 

Neler oldu?

2018 Şeker Sigorta Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası, pazar günü St. Hilarion’da yapılacak Oğuz Özyalçın Tırmanma Yarışı ile başlıyor. 11.00’de başlayacak yarışın kayıt listesi yayınlandı. 17 ekip mücadele edecek.

 

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü, 2018 yılı Slalom Şampiyonası’nın ilk yarışı pazar günü Gazimağusa’daki City Mall AVM’de yapılıyor. Programı açıklanan yarış 11.30’da başlayacak.

 

Ajanda

5-8 Nisan WRC Fransa Rallisi

7 Nisan Offroad Attack 2018

8 Nisan 2. City Mall Slalom Yarışı

8 Nisan Kantara Tırmanma Yarışı

8 Nisan Formula 1 Bahreyn GP

8 Nisan MotoGP Arjantin GP

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 11:32
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104