Tazegül’den birinciliklere ambargo!

banner37

Tazegül’den birinciliklere ambargo!
banner8

Ahmet OGAN

KKTC’nin milli atleti Hakan Tazegül, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye’de Eskişehir’de gerçekleştirilen 21 Km Eskişehir Yarı Maraton Şampiyonası finaline katılan Tazegül, takım ve ferdi branşta birinci olarak çok önemli başarıya imza attı.

Kürsünün vazgeçilmezi


40-44 yaş grubunda yarışan ve 631 atletin mücadele ettiği organizasyonda Tazegül, birinciliği elde ederken, genel klasmanda ise 8. oldu. 4 takımın katıldığı Eskişehir yarı maratonu 21 Km yarışa Türk Silahlı Kuvvetleri Ordu Milli Takımı ile de katılan Tazegül, takım halinde Türkiye genelinde birinci gelmeyi başardı. Maratonda İstanbul Beykoz Belediye Spor ikinci, Trabzon Spor Kulübü ise üçüncü oldu.


Diğer atletlerimizden Eser Kurt 35-39 yaş gurubunda dördüncü olurken, genel klasmanda ilk 10’a giremezken, yaş grubunda dereceye giremeyen Yusuf Gökalp ise genel klasmanda 10’cu oldu.

banner134

Son durak İzmir-Foça


Eskişehir Yarı Maraton Şampiyonası finalinde yarışan ve başarılı sonuçlar elde eden Tazegül, 9 Eylül Perşembe günü İzmir Foça’da yapılacak olan Türk Silahlı Kuvvetler kros şampiyonasına katıldıktan sonra 11 Eylül Cumartesi günü adaya dönecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88