TC Büyükelçiliği'nden milli sporculara tekerlekli sandalye

banner37

Türkiye Cumhuriyeti (TC) Lefkoşa Büyükelçiliği, tekerlikli basketbol milli sporcuları Aliye Koyuncu ile Emrullah Koyuncu’ya spor faaliyetleri için tasarlanan yaklaşık 55 bin TL tutarında iki tekerlekli sandalye bağışladı. 

banner87
TC Büyükelçiliği'nden milli sporculara tekerlekli sandalye
banner90
banner99

Engelli sporcular için İngiltere’den getirilen tekerlekli sandalyelerin takdimi bugün Büyükelçilikte yapıldı.

Büyükelçi Derya Kanbay, konuyla ilgili açıklamasında, “Tekerlekli sandalye küçük bir katkı. Değerli olan engelli sporcuların öncü ve cesaretli olması. Biz bu ruhu ve anlayışı destekliyoruz” ifadelerine yer verdi. 

Koyuncu çiftinin hem ülkede, hem Türkiye’de hem de uluslararası müsabakalardaki başarılarına dikkat çeken Kanbay, Aliye Koyuncu ile Emrullah Koyuncu’yu hem meslek hayatlarındaki hem de spordaki başarılarından ötürü kutladı.

Koyuncu: Spor, hayatın güzel tarafı

Milli sporcu Emrullah Koyuncu ise, Kanbay ile TC Lefkoşa Büyükelçiliği Gençlik ve Spor Koordinatörü Semaettin Öztürk’e katkılarından ötürü teşekkür ederek, “Bu yaşamımızda önemli yer tutacak güzel bir dokunuş” dedi.

Engellilerin evlerinden çıkması, sportif faaliyetlere katılması ve daha sosyal olabilmesi için öncü olmaya devam edeceklerinin sözünü de veren Koyuncu, “Spor, hayatın güzel tarafı” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye Milli Takımlarında da basketbol oynadılar

20 yılı aşkın süredir hem ülkede hem de Türkiye’de basketbol oynayan Aliye Koyuncu ile Emrullah Koyuncu, uzun yıllar Türkiye milli takımlarında da yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75