“Tedbirsiz başlamasın”

banner37

Futbolumuzun geleceği hakkında sokaktaki vatandaşın fikri ayni

“Tedbirsiz başlamasın”
banner90
banner99

Ahmet ÖZYAŞAR

Koronavirüs salgını dolayısıyla içinde bulunduğumuz pandemi koşullarından dolayı bu sezon ülkemizde futbol başlayamadı. Bu konu ile ilgili herkes farklı açıklamalar yapmakta, hatta bu zaman zaman ortamda gerilme başlamakta.


Peki sokaktaki vatandaş bu konu ile ilgili neler düşünüyor? İskele bölgesindeki vatandaşa bu konu ile ilgili görüşlerinin neler olduğunu sorduk. Vatandaş gerekli tedbirler alınmazsa futbolumuzun bu sezon başlamamasını istiyor.

Mustafa Özdınak (Berber)


“Futbolumuzun içinde bulunduğu durum bizleri de üzüyor. Ama önce insan sağlığı geldiği için futbol federasyonunun aldığı kararın doğru olduğuna inanıyorum. Bu virüs tüm dünyayı kasıp kavururken gerekli tedbirleri almadan ülkemizde futbolun başlaması bence doğru değildir. Gelişmeleri zamana bırakıp durumun düzelmesini beklemekten başka şansımız olmadığına inanıyorum.”

Ahmet Çırakoğlu (Emekli)


“Futbolun oynanmasını çok istiyoruz ama önce sağlık olduğu için bu şartlarda futbol oynanmamalı. Bununla beraber ülkemizin içinde bulunduğu kötü ekonomik durumda doğal olarak kulüplerimizi etkileyecektir. Bundan dolayı tüm sağlık tedbirleri alınmadan tüm planlamalar yapılmadan maçlar başlatılmamalıdır ”

Binal Şanlıer (Esnaf)


banner134
“Bence futbol bu yıl oynanmamalı. Bunun en büyük nedenlerini sıralayacak olursak hem zaman kaybının çok fazla olması hem de şu ana kadar gerekli tedbirlerin alınmaması olarak söyleyebilirim. Bana göre futbol federasyonu ligleri başlatmama ile ilgili yerinde bir karar almıştır. Sağlık altyapısı oluşturulmadan futbolun başlamasının yükünü kaldırabileceklerini sanmıyorum.”

Çağıl Çırakoğlu (Eski Futbolcu)


“Bütün dünyada futbol oynanırken bizim ülkede de oynanması gerektiğine inanıyorum. Fakat bunun yapılabilmesi içinde tüm tedbirlerin alınması gerekir. Futbolcularda temaslı takibi kabul ediyorlarsa futbolumuzun daha kolay başlayabileceğine inanıyorum. Tüm spor paydaşları elini taşın altına koyarlarsa ülkemizde futbol yeniden başlayabilir.”

Lütfi Köksal (Memur)


“Benim görüşüme göre önce sağlık gelir. Gerekli sağlık tedbirleri alınmadan futbolumuz başlarsa ne futbolcular ne aileleri rahat bir pozisyonda olamayacaktır inancındayım. Bununla beraber bu ekonomik şartlarda kulüplerin ayakta kalması oldukça güçleşmiştir ve kulüpler var olmadan hiç kimse var olamaz düşüncesindeyim. Bundan dolayı bu oynanmayan bir yıl içerisinde toparlanma sürecine girebiliriz.”

Birol Şöför (Eski Yönetici)


“Hükümetin bile kurulamadığı bir ortamda futbolu başlatsak ne olur başlatmasak ne olur diye düşünüyorum. Futbolumuz ile ilgili muhatapların bile görüşemediği bir ortamdayız. Zaten 2020 yılının sonuna geldik. 2021 yılında başlatsak bile kalan zamanda ne kadar sağlıklı bir lig yapımız olacak belli değil. Bundan dolayı artık gelecek sezona hazırlanmak gerekir diye düşünüyorum. Zaten mevcut ortamda da birçok kulüp başkanının böyle düşündüğüne inanıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75