Teknik adam istikrarsızlığı

banner37

banner87
Teknik adam istikrarsızlığı
banner99

Ahmet OGAN

K-Pet Birinci Lig’de 2018-2019 futbol sezonu tamamlandı. Lig bu sezon ikinci kez 16 takımlı oynatıldı. İlk devrede teknik adam değişikliğinin fazla yaşanmadığı ligde, ikinci devrede değişikliler oldukça arttı. Sezon başından beri takımlarımız başarılı olmak ve hedefe ulaşmak için verdikleri mücadelelerin sonunda başarılı ve başarısız olan takımlarımız belli oldu. Bu ligde görev yapan teknik direktörler ve antrenörlerde sezon boyunca değişiklilerin çok olduğu bir sezon geride kaldı.  

İstikrar başarı getirdi

   Zirve mücadelesi veren ilk sekizi içerisinde yer alan takımlar sezon boyunca başarılı bir performans sergilerken, üçü dışında teknik adamlar ile yola devam ederek, istikralı ve başarılı bir şekilde ligi tamamlamış oldu. Sezona şampiyonluk parolası ile başlayan Göçmenköy şampiyon olarak, iki antrenör değişimi yapan Düzkaya’da ligi ikinci sırada tamamlayarak Süper Lig’e yükseldi. Play-off finallerinde Süper Lig’e geri dönen Hamitköy, play-off’da Süper Lig’i kaçıran üç kez teknik adam değişimine giden Ozanköy, teknik adam değişikliği yapmayan Akova Vuda, Yalova, iki teknik adam değişikliği yapan ve play-off’u son hafta kaçıran Mesarya ve Yonpşa Dumlupınar takımları başarı istikarar ile olacağının mesajını verdi.   

Arada kaldılar

   Ligi iyi yerde bitirmek için mücadele eden ligin köklü ekiplerinden B.Bağcıl üç kez teknik adam değişikliğine giderken, ligin yeni takımı Karşıyaka iyi başladıkları ligde istikrar sağlayamayınca son haftalarda kazanarak arada kalan takım olurken, iki teknik adam değişikliğine gitti.

En çok değişiklik

   Ligin ilk devresinde istikrarsız sonuçlar alan ve devreyi play-out çizgsinin hemen altında tamamlayan Yeniboğaziçi, ligin ikinci devresinde beklentilerden uzak bir performans ortaya koyarak, son haftalarda yaşadığı düşüş sonrasında ligden düşen ikinci takım olurken, 5 teknik adam değişikliği ile en çok değişiklik yapan takım oldu.

Toparlanma sürecinde değişiklik

   Ligde inişli çıkışlı bir grafik çizen ve istikrarı sağlayamayan takımlar arasında Maraş, Mormenekşe, Çanakkale, Doğancı sezon boyunca sıkıntılı süreç yaşayarak toparlanma sürecini iyi değerlendiremeyerek, Maraş dört, Mormenekşe, Çanakkale üçer Çanakkale’de iki teknik adam değişikliği yapmasına rağmen yararlı olmadığı görüldü.

Veda edildi

   Sezona çok kötü bir başlangıç yapan Değirmenlik, ligde istikralı sonuçlar alamayarak teknik adam değişikliği ile ilk devreyi kapattı. İkinci devrede toparlanma sürecinde ligde kalma adına oldukça zorlanan Değirmenlik takımında beklenilen başarı sağlanmayıp, yapılan 4 teknik adam değişikliği de ligden veda etmeye çare olamadı.

Farklı takımlar

   Birinci Lig’de Teknik direktör Kılıçali Kahraman Düzkaya’dan ayrıldıktan sonra Yeni Boğaziçi’nde, antrenör Orçun Volkan Karşıyaka’dan ayrıldıktan sonra Düzkaya’da, teknik direktör Hüseyin Cantürk Ozanköy’den ayrıldıktan sonra Karşıyaka’da, teknik direktör İzzet Kaçmaz Yeni Boğaziçi’nden ayrıldıktan sonra Maraş’ta görev alarak ligi tamamlayan iki farklı takımlarda görev yapan teknik adamlar oldu.

Yöneticiler görevde

1. Lig’de teknik adam değişikliğine giden takımlarımızdan Maraş’ta Batur Sağlamer, Yeni Boğaziçi’nden Ahmet Ercen yönetici sıfatı ile takımlarının başında görev yapan isimler oldu.  

Döküm

16 Teknik Direktör, 10 A Lisans, 2 C Lisans, 1 Kaleci Antrenör

K-Pet 1.Lig

Akova Vuda: Eralp Şerifoğlu (T.D) (30 hafta + 2 maç play-off)

B.Bağcıl: Erman Çelik (T.D) (4 hafta), Ahmet Zaifoğlu (C) (1 hafta), Yüksel Tok (T.D) (25 hafta)

Çanakkale: Önem Fenercioğlu (K.Ant.) (2 hafta), Salih İnce (T.D) (28 hafta + 2 maç play-out) 

Değirmenlik: Hişam Tarazi (T.D) (6 hafta), Muharrem Mertdin (T.D) (24 hafta)

Yonpaş Dumlupınar: Mehmet Emin Zaim (A) (22 hafta), Bülent Aytaç (T.D) (8 hafta)                                

Doğancı: Haldun Oktay (T.D) (24 hafta), Azmi Coşkun (C) (3 hafta), Devrim İzge (A) (4 hafta + 2 maç play-out)

Düzkaya: Kılıçali Kahraman (T.D) (17 hafta), Orçun Volkan (A) (13 hafta)

Göçmenköy: Nazım Aktunç (A) (30 hafta)

Hamitköy: Ahmet Sakallı (A) (30 hafta + 3 maç play-off)

Karşıyaka: Orçun Volkan (A) (17 hafta), Hüseyin Cantürk (T.D) (13 hafta)

Mesarya: Çağan Çerkez (A) (4 hafta), Ahmet Ogan (T.D) (26 hafta) 

Mormenekşe: Ali İmam (A) (15 hafta), Cenk Berkalp (T.D) (9 hafta), Talat Şentürk (A) (6 hafta + 3 maç play-out)       

Maraş: Hüseyin Özkuyucu (A) (3 hafta), Batur Sağlamer (yönetici) (4 hafta), Lütfü Köksal (A) (3 hafta), İzzet Kaçmaz (T.D) (20 hafta + 3 maç Play-out)

Ozanköy: Tayfun Kurtarıcıoğluları (T.D) (sezon öncesi), Hüseyin Cantürk (T.D) (3 hafta), Rıza Erseven (T.D) (27 hafta + 3 maç play-off)

Yalova: Erhan Arıtan (T.D) (30 hafta + 2 maç play-off)

Yeniboğaziçi: İzzet Kaçmaz (T.D) (10 hafta), Vural Köseoğlu (C) (3 hafta), Halil Erdoğuş (A) (5 hafta), Kılıçali Kahraman (T.D) (11 hafta), Ahmet Ercen (yönetici) (1 hafta)

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2019, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96