Temeşeli: Birlik olmalıyız

banner37

Temeşeli: Birlik olmalıyız
banner90
banner8

Avcılık Federasyonu’nun bugün gerçekleştirilecek Genel Kurul’da başkan adayı olan Mustafa Emirkan Tremeşeli projelini açıkladı. Yaban hayatın önemine değinen Tremeşeli, federasyon işlevlerinin daha ileriye taşınabilmesi için avcıların bilinçlenmesine ve kulüplerle daha uyumlu çalışmak gerektiğine dikkat çekti. Tremeşeli ayrıca yaban hayatı korumanın önemini vurguladı.


Tremeşeli, başkan seçilmesi durumunda yaban hayata gözetleme kuleleri ve iletişim ofisleri kurulacağını dile getirdi. Bu projenin sadece avcılık için kullanılmayacağını vurgulayan Tremeşeli, bölgede çıkabilecek yangın ihtimallerinin önüne geçileceğini ve suçların da kolaylıkla takip edebileceğini dile getirdi.

Yaban hayatı koruma


Yaban hayata sunaklar ve bentler kuracaklarını vurgulayan Tremeşeli, bu şekilde bilinçli hareket edeceklerini ve yaban hayatın korunmasına katkı sağlayacaklarını dile getirdi. Diğer yandan avcılık birliklerinin kalkınması ve teşvikler konusunda çalıştıklarını vurgulayan Tremeşeli, gelir ve tüzük konusunda ciddi düzenleme yapacaklarını vurguladı.

banner134

Aktif kulüplere katkı


Bilinçli bir şekilde ağaçlandırma yapacaklarına değinen Tremeşeli, damlama su projesinin yıllar önce rafa kaldırıldığını ama bunu tekrar gündeme getireceklerini kaydetti. Federasyon bünyesinde bulunan 89 kulübün daha aktif olmasını sağlamak için çalışmalar yapacaklarını altını da çizen Tremeşeli, yapılacak etkinliklerde aktif olan kulüplere aylık veya yıllık katkı sağlama düşüncelerinin olduğunu da vurguladı.

Avcı eğitimi


Avcı eğitimi düşüncelerinin olduğunu da vurgulayan Tremeşeli, “Okullarda seçmeli ders verilebilir. Devlet yetkilileri ile görüşmemiz gerekiyor” dedi.


Birlik içinde olunması durumunda avı koruyabileceklerini ifade eden Tremeşeli, “bunu ancak hep beraber başarabiliriz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75