Temkinli mutluluk

banner37

Futbolda heyecan, oynanan maçlarla başlarken, tribünlere gelen seyircilerin sayısının yüksek olması yüzleri güldürdü. Ancak bazı kulüplerin bilet fiyatlarını 30 TL’ye çıkarması gelecek adına endişe verdi

banner87
Temkinli mutluluk
banner90
banner99

Süper Lig ve 1.Lig’de yeni sezon heyecanı başlarken, birçok maçta seyircilerin gösterdiği ilgi futbol kamuoyunda memnuniyet yarattı. İlk haftada T.Ocağı-D.Türk Birliği maçında 3 bin kişiye ulaşıldı. Birçok statta oynanan maçlarda da yenilenen takımlarını görmek isteyen seyirciler statlara akın etti. Futbola gösterilen ilgi ilk hafta itibarı ile sevinçle karşılanırken, bilet fiyatları konusunda ortaya çıkan anlaşmazlık, gelecek adına endişe verici olarak değerlendirildi.


Futbol Federasyonu’nun bilet fiyatlarını serbest bırakmasının ardından Türk Ocağı-Doğan Türk Birliği maçında fiyat 30 TL oldu. Bu maçın bir gün sonrasında oynanan Çetinkaya- Baf Ülkü Yurdu maçında da 30 TL giriş istenmesi rahatsızlık yarattı.

 

Konu, ‘Konuşulmayan Kalmasın’ programında irdelendi


Bilet fiyatları konusunda kulüplerin takındığı tavır, ilerleyen haftalarda fiyatların ne olacağının bilinmemesine yol açıyor. KIBRIS TV’de yayın hayatına başlayan Konuşulmayan Kalmasın programında bilet fiyatları konusunda yaşananlar masaya yatırıldı. Şükrü Burağan’ın sunucu, Songuç Kürşad’ın da yorumcu olduğu programda kulüplerin tavrının seyircilerin maçlara gelişini azaltabileceği kaygısı ifade edildi.

Yayın sırasında konuyla ilgili görüş belirten sporseverler, 30 TL bilet fiyatının yüksek bir rakam olduğunun altını çizerlerken, ekonomik kriz ortamında böylesi yaklaşımları doğru bulmadıklarını vurguladılar.

 

Yürekli: Antrenörler de bu rakamlardan rahatsız


Yayına ulaşan Baf Ülkü Yurdu Teknik Direktörü Kemal Yürekli, 30 TL’lik bilet fiyatlarının yüksek olduğunu vurgularken, rakiplerini izlemek için haftada 3 maça giden bir antrenörün sadece giriş için 90 TL vermek durumunda kalacağını, buna yakıt giderlerinin de eklenmesi ile rakamın daha da yükseldiğini vurguladı.

 

MTG-Çetinkaya maçı 30 TL, kadınlara 15 TL


KTFF dün yaptığı açıklamada Süper Lig’de sadece Mağusa Türk Gücü kulübünün bu haftaki maçla ilgi başvurduğunu ve Çetinkaya maçına girişin 30 TL olduğunu duyurdu. MTG-Çetinkaya maçında kadınlara da giriş ücreti olarak 15 TL alınacağı belirtildi. Diğer kulüpler federasyona başvuru yapmadığı için bilet fiyatları 20 TL olacak.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75