Toparlanmaya yönelik değişimler

banner37

K-Pet 1.Lig’de devre arası ile başlayan ve ikinci devrede de devam eden teknik adam değişiklikleri toparlanmaya yönelik olurken, başarılı olanların yanında beklenilen başarıyı yakalayamayanların da olduğu görüldü

Toparlanmaya yönelik değişimler
banner90
banner99

Ahmet OGAN


22 haftası geride kalan 1.Lig’de 7 takımda teknik adam değişikliği yapılmazken, başarısız devam eden süreci durdurma adına atılan adımlardan sonuç alınamayan takımlar olduğu da görüldü.

5 teknik adam görevden ayrıldı


1.Lig’de ilk devre 5 teknik adam görevinden ayrıldı. İlk devrede başarılı performansı ile devreyi 4.sırada tamamlayan Yalova ile lige iyi başlayan, kısa süreli düşüş yaşayarak toparlanmaya çalışan ve zirve mücadelesi içerisinde yer alan Gençler Birliği’nde değişimler yaşandı. Ligde istenilen seviyeye gelemeyen, hedeflerinin gerisinde kalarak 17.hafta sonunda 8.sırada yer alan Esentepe ile tecrübeli kadroya sahip olmasına rağmen dar kadro ile ligde mücadele ederek beklentilere cevap veremeyen, ligde en çok teknik adam değiştiren ekiplerden devreyi 14.sırada tamamlayan Bostancı Bağcıl’da yeni arayışlar gerçekleşti. Sezon başından beri yönetimsel sıkıntılarla boğuşan, ligde istenilen sonuçlara ulaşamayarak ligde en çok teknik adam değiştiren, devreyi 15.sırada tamamlayan Ozanköy’de de görev değişiklikleri yaşandı.

Volkan’la Yalova yarışın içinde


İkinci devreye Doğancı ile maçı olmasından dolayı bay geçirerek takımın başında çıkamayan Yalova Antrenörü Orçun Volkan, iki kez üst üste çıkılan zorlu deplasmanlardan beraberlikle ayrılarak zirve yarışına devam etti. Orçun Volkan’la başarlı bir çıkış gösteren Yalova ligde oynadığı üç karşılaşmayı da kazanarak emin adımlarla yoluna devam ederek zirve yarışından kopmadı. Yalova zirve mücadelesi veren bir başka rakibi Yonpaş Dumlupınar’a deplasmanda mağlup olarak Volkan yönetiminde ilk kez kaybetti. Volkan, görev yaptığı altı haftalık sürede 3 galibiyet, 2 beraberlik, 1 mağlubiyet alarak, 26 puanla 4.sırada aldığı Yalova’yı 40 puanla 4.sırada tutmayı başararak teknik adam değişikliği yapan takımlar arasında yarış içerisinde kalmayı başaran antrenör olarak dikkat çekti.

Kahraman yerinde
 


Geçtiğimiz sezon Süper Ligden düşen, bu sezon yeniden geri dönüş yapabilmek için yola çıkan Esentepe’de ilk devre işler iyi gitmedi ve 10.hafta teknik direktör Hüseyin Çağer görevden ayrılınca takımın başına U21 takımı antrenörü Ali Kanlı ile yola devam edildi.  İkinci devrede deplasmanda alınan 4-1’lik Çanakkale galibiyeti ile dönen Esentepe’de, iç sahada Gençler Birliği’ne 5-3 mağlup olununca Antrenör Ali Kanlı ile yollar ayrılarak göreve Teknik Direktör Kılıçali Kahraman getirildi. 18.haftada deplasmanda Bostancı Bağcıl maçı ile göreve başlayan Kahraman’la kırmızı beyazlılar 2-1 kazanarak galibiyetle başladı. Ligde oynadığı üst üste iki iç saha karşılaşmalarından 2-2’lik beraberliklerle ayrılan Esentepe, Lapta deplasmanından 2-1 kazanarak döndü. Kılıçali Kahraman yönetimindeki kaybetmeme alışkanlığına devam eden, iki kez 2-1 skorlarla kazanan Esentepe, 22.haftada evinde Maraş’a mağlup oldu. Kahraman, görev yaptığı beş haftalık sürede 2 galibiyet, 2 beraberlik, 1 mağlubiyet aldı. Başarılı sonuçlara rağmen önceden kaybedilen puanlar sonucunda Kahraman, 24 puanla 8.sırada aldığı Esentepe ile 32 puanla 8.sıradaki yerinde kaldı.

Kaşif kötü gidişi engelleyemedi


Sezon başında başkan ve teknik adam kaosu ile başlayan, toparlanma sürecinde tecrübeli oyuncuları elinde tutamayan Ozanköy’de işler yolunda gitmedi. Ozanköy’de Antrenör Okan Atav’ın 7.haftada görevinden ayrıldıktan sonra 8.haftada göreve başlayan Teknik Direktör Kılıçali Kahraman görev yaptığı sekiz haftalık sürede 1 galibiyet, 1 beraberlik, 6 mağlubiyet alarak, kötü gidişi durduramayınca yönetimle anlaşarak devre arasında görevinden ayrıldı. Ozanköy yönetimi ikinci devreye yeni Antrenör Kamil Aldemir ile iç sahada Maraş galibiyeti ile iyi başlangıç yapmasına rağmen deplasmanda lider Mesarya karşısında alınan mağlubiyet sonrasında Ozanköy’de bir kez daha değişime gidildi. Camianın içinden çıkmış Seran Kaşif takımın başına getirildi. Kaşif yeniden yapılanma ve toparlanma süreci için görevden kaçmadı. 18.haftada Doğancı ile maçı olmasından dolayı haftayı bay geçirerek takımın başında çıkamayan Ozanköy antrenörü Seran Kaşif, görev yaptığı dört haftalık sürede 4 mağlubiyet alarak, 18 puanla 14.sırada aldığı Ozanköy’ün kötü gidişini engelleyemezken, gençleşen ve daralan kadro yapısı içerisinde farklı sonuçlar da alması ile dikkat çekti. Ozanköy en çok teknik adam değişikliği yapan takımlar arasında başarısız olarak yer aldı.


 

Soğukpınar gidişatı değiştiremedi


Lige kötü başlayan, altıncı haftada ligde ilk galibiyetini alan Bostancı Bağcıl’da işler iyi gitmedi. İlk devrede sadece 3 galibiyet, 3 beraberlik alabilen Bostancı Bağcıl’da teknik direktör Yüksel Tok ile yollar ayrılarak kalan haftaları Antrenör Ahmet Zaifoğlu aynı zamanda A takım kaptanı ile U21 genç takım Antrenörü Suhat Altınışık ile devre başarısız tamamlandı. 


Devre arasında Bostancı Bağcıl yönetimi teknik direktör Ahmet Soğukpınar ile anlaşmaya vararak göreve getirdi. Teknik direktör Ahmet Soğukpınar’la B.Bağcıl ilk karşılaşmada deplasmanda Gençler Birliği karşısında 3-1 mağlup oldu. Ahmet Soğukpınar yönetiminde beklenilen çıkışı yakalayamayan Bostancı Bağcıl ligde oynadığı beş karşılaşmadan 4 beraberlik, 1 mağlubiyet alarak düşüşü devam etti. Ligde bir türlü başarılı sonuçları alamayan Bostancı Bağcıl 22.haftada evinde lider Mesarya’ya mağlup olarak ligin dibinde kaldı. Soğukpınar görev yaptığı yedi haftalık sürede 4 beraberlik 3 mağlubiyet alarak, 13 puanla 14.sırada aldığı Bostancı Bağcıl’la 17 puanla 15.sıraya gerileyerek, sonucu değiştiremedi.


 

Şerifoğlu şampiyonluk sonrası yeni görevinde


Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 1.Lig Kırmızı Grupta Yeniboğaziçi’ni şampiyon yapan başarılı teknik direktör Eralp Şerifoğlu, yeni bir yolculuğa daha çıkıyor. Gençler Birliği’nde teknik direktör Hasan Topaloğlu ile yolları ayıran yönetim, takımın başına teknik direktör Eralp Şerfioğlu’nu getirdi. Gençler Birliği’nde göreve getirilen Eralp Şerifoğlu, 22.haftada Doğancı ile maçı olmasından dolayı haftayı bay geçirerek takımıyla maça çıkamadı. 23.haftada deplasmanda Dörtyol karşısında yeni takımı Gençler Birliği ile ilk kez takımın başında çıkmaya hazırlanırken, Koronavirüsü salgını nedeniyle liglere verilen aradan dolayı resmi maça çıkamadı.

İkinci görevi alanlar


K-Pet1.Lig’de ilk devrede görev yapan teknik adamlardan ikinci devrede başka takımlarda görev alanlar oldu. Ozanköy’de görevden ayrılan teknik direktör Kılıçali Kahraman Esentepe’de 18.haftada, Süper Ligde Düzkaya’da görevden ayrılan antrenör Orçun Volkan 1.Lig ekiplerinden Yalova’da devre arasında, Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 1.Lig kırmızı grupta Yeniboğaziçi’ni şampiyon yaparak görevini tamamlayan Eralp Şerifoğlu  Gençler Birliği’nde 23.haftada, BTM 1.Lig Beyaz Grupta Tatlısu’da görevden ayrılan antrenör Seran Kaşif 1.Lig ekiplerinden Ozanköy’de 18.haftada görev alarak iki farklı takımda görev yapan teknik adamlar oldu.

Teknik adamların dökümü

1.Ligde 14 teknik direktör, 8 A lisans, 3 B lisans, 2 C lisans toplamda 27 teknik adam geride kalan 22 haftada görev yaptı.

 

K-Pet 1.Lig’de Teknik Adamlar

Külüpler


banner134
 Teknik adamlar

 

B.Bağcıl: Yüksel Tok (T.D) (9 hafta), Suhat Altınışık (C), Ahmet Zaifoğlu (C), (6 hafta), Ahmet Soğukpınar (T.D) (7 hafta)

Çanakkale: Mehmet Karşılı (A) (22 hafta)

Yonpaş Dumlupınar: Sedat Devecioğlu (T.D) (22 hafta)Dörtyol: Batu Seyis (T.D) (6 hafta), Ahmet Ogan (T.D) (16 hafta)

Esentepe: Hüseyin Çağer (T.D) (10 hafta), Ali Kanlı (A) (7 hafta), Kılıçali Kahraman (T.D) (5 hafta)

 

Gençler Birliği: Hasan Topaloğlu (T.D) (21 hafta), Eralp Şerifoğlu (T.D) (Takımla birlikte henüz maça çıkmadı) 

Girne Halk Evi: Mustafa Özarabacı (T.D) (3 hafta), Rıza Erseven (T.D) (19 hafta)
 

Görneç: Erol Çağaloğlu (T.D) (22 hafta) 

Lapta: Devrim İzge (A) (22 hafta)

Karşıyaka: Bayram Paşaoğluları (B) (22 hafta)

Mormenekşe: Ufuk Fırat (A) (9 hafta), Batu Seyis (T.D) (13 hafta)

Mesarya: Nazım Aktunç (A) (22 hafta)

Maraş: İzzet Kaçmaz (T.D) (22 hafta)

Ozanköy: Okan Atav (A) (7 hafta), Kılıçali Kahraman (T.D) (8 hafta), Kamil Aldemir (B) (2 hafta), Seran Kaşif (A) (5 hafta)

Yalova: Erhan Arıtan (T.D) (14 hafta), Yusuf Serçin (B) (1 hafta), Orçun Volkan (A) (7 hafta)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75