Transfer kaosu

banner37

2018-2019 sezonu öncesinde futbolcuların, anlaştıkları takımla bir anda yollarını ayırıp, başka bir takımla yeniden anlaşması, bu yılın modası oldu

Transfer kaosu
banner90
banner99

İrfan kaleden kaleye uçtu


Geçtiğimiz haftalarda Yalova kalecisi İrfan Özbay, serbest transfer hakkını Baf Ülkü Yurdu'ndan yana kullandı, yönetici Orhan Başarı ile fotoğraf çektirdi ve el sıkıştı. Yaşanan gelişmelerin ardından İrfan daha iyi teklif yapan Türk Ocağı ile anlaştı ve Baf Ülkü Yurdu’na transfer olmaktan vazgeçti.

 

Yıldız çark etti


Bu durum başka kulüplerde de yaşanmaya başlandı. Ozanköy'ün golcü oyuncusu Bekir Yıldız, serbest transfer hakkını Türk Ocağı'ndan yana kullandı ve kulübün eski başkanı Fahri Altınör’ün yanında sarı-siyahlı formayı sırtına geçirdi.

banner134

Ancak Türk Ocağı’nın Bekir’in işlemleri için Futbol Federasyonu’nda işlem yapmaması sonrasında futbolcu takımı Ozanköy Başkanı Sami Otçuoğlu ile anlaşmaya vardı ve kırmızı beyazlı forma ile sosyal medyada paylaşım yaptı.

 

Tuhaf transfer!


Küçük Kaymaklı'dan Mağusa Türk Gücü'ne transfer olan Uğur Gök ve kaleci Ufuk Şimşek transferinde de gariplikler yaşanıyor.


4 Nisan 2018'de K. Kaymaklı ile Cihangir arasında oynanan Tahsin Mertekci Kıbrıs Kupası yarı final mücadelesi sonrasında K. Kaymaklı Başkanı Hasan Tosunoğlu 300 gün hak mahrumiyeti cezası almıştı. Cezası Şubat 2019'da bitecek olan Hasan Tosunoğlu'nun, Uğur ve Ufuk'un Mağusa Türk Gücü transferinde imzası bulunduğu ve Futbol Federasyonu'nun evrakları inceledikten sonra karar vereceği öğrenildi. Evraklarda cezalı olan Tosunoğlu’nun imzası olması nedeniyle transferin geçersiz olabileceği gündeme oturdu.

 

Disiplin Talimatı’nın 25. maddesinin 1. fıkrası şöyle: Kişinin, stadyumlara girmek de dahil olmak üzere futbolla ilgili idari, sportif veya sair her türlü faaliyette bulunmaktan men edilmesidir.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75