banner6

Transfer yapmak zorlaştı

banner37

Transfer yapmak zorlaştı
banner151 banner143

Can İPCİOĞLU

Futbolda ülkemizde devam eden ara transfer döneminde bu sezon geçmiş yıllara göre hareketlilik daha az olduğu gözlemleniyor. Takımlar ilk devrede eksik gördükleri mevkiler için arayışlarını sürdürürken, istenilen oyuncular için biçilen transfer bedellerinin yüksek olması transferlerin gerçekleşmesini nerede ise imkansız hale getiriyor.

Kulüpler ekonomik sıkıntılar yaşıyor


Ekonomik olarak zaten zor günler yaşayan kulüpleri, transfer konusunda eskisi gibi cömert davranamıyor. Futbolcular açısından da zor geçen transferli günler takımlarından ayrılmak isteyen oyuncularında ayrılıklarını zorlaştırıyor. Futbolcular gitmek istedikleri kulüplerle anlaşmakta zorlanmazken, kulüpler arasında anlaşmaların yapılması oldukça zor olduğu görünüyor.


Geçmiş sezonda gerçekleşen transferlerin olumlu sonuçlanmasına yardımcı olan nedenlerden biride takas yolu ile yapılan transferler olmuştu. Bu sezon bu yöntemde çok fazla tercih edilmediği için kulüp değiştirmeler azalıyor. Futbol kulüpleri kendi kulüpleri sorunlar yaşayan veya süresiz kadro dışı kaldıkları için transferleri daha kolay olacağı düşüncesi ile yaptıkları girişimlerden büyük oranda sonuç alırken, transferin bitimine az süre kala ya istenilen miktarları verip transfer yapmayı göze alacaklar veya takımların U19 kadrosunda yer alan genç oyunculara yönelip kadrolarında değişiklik yapacak gibi görünüyorlar.

Transferde en hareketli Mesarya


Transferde bu sezon yerli anlamda Türk Ocağı’nda sorun yaşayan Ertaç Taşkıran ile birlikte Remzi Betmezoğlu ve Bilal Ceylan’ı transfer eden Mesarya en en aktif takım olarak dikkat çekerken Süper ligde bazı takımlarda yabancı oyuncularında yaptıkları değişikliklerle ön plana çıktılar.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104