banner6

Tunalı: Adres Sağlık Bakanlığı olmalıydı

banner37

Çetinkaya Başkanı Ceran Tunalı, Futbolcular Derneği’nin geçtiğimiz hafta Futbol Federasyonu önünde yaptığı eylemi hoş karşılamadıklarını açıkladı.

Tunalı: Adres Sağlık Bakanlığı olmalıydı
banner99

“Sertoğlu da çok çaba sarf ediyor”


Yapılan açıklamada “Uzun zamandan beridir ülkemizde devam eden Covid-19 sürecini hep birlikte takip etmekteyiz. Geçtiğimiz günlerde futbolcu kardeşlerimizin futbol oynamak için yapmış oldukları eylemi ve Federasyon Başkanı Hasan Sertoğlu'nun yapmış olduğu basın açıklamaları da takip ettik.


Futbolcu kardeşlerimizin ne kadar çok futbol oynamak için çaba gösterdiklerini görüyoruz, fakat inanın ki Federasyon Başkanımız Sertoğlu’nun da futbolun başlaması için mücadele verdiğini yakından takip ediyorum.

“Eylem ve yapılan açıklamalar hoş değildi”

banner134


Yapılan eylemde ve yapılan açıklamalarda kullanılan sözler kimse tarafından hoş karşılanmadı. Bu denli rencide edici karşılıklı polemiklere girmek birbirimizi üzmekten öteye gitmez.


Futbolun paydaşları olarak en önemlisi de oynamış olduğumuz futbolun bizlere kazanılan paradan çok kalıcı, güçlü dostluklar kazandırmasıdır.


Futbolcu kardeşlerimizin yapmış oldukları haklı eylemin adresi KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu değil de, futbolun oynanmaması için hiçbir sorumluluk almak istemeyen Sağlık Bakanlığı olması gerekirdi.


Bu ligin oynanmasını en az futbolcular kadar biz kulüpler ve Sn. Sertoğlu da istiyor.

“Hep birlikte elimizden geleni yapmalıyız”

  Fakat sağlık üst kurulu tarafından yönetilen süreçte Futbol Federasyonu ile Sağlık Bakanlığı arasında anlaşma

sağlanamaması neticesinde futbolumuz durmuştur.


Temaslı Takip sistemi olduğu sürece bu lig nasıl oynansın ki? Sağlımız hiç bir şeyden önemli değildir. Ülkedeki en önemli aktivitelerden biri olan futbolun tekrardan durmaması için hep birlik de elimizden geleni yapmamız gerekir diye düşünüyorum çünkü bu lig başlar ve tekrar durursa her yönden daha kötüye gideriz.


Futbolun oynanması için de kulübümüz ve sahip olduğumuz düzgün karakterli futbolcularımızın da her türlü fedakarlığı ve özveriyi yapacağından, Futbol Federasyonumuzun da her dönem olduğu gibi kucaklayıcı ve doğru kararlar alacağından şüphemiz yoktur.


Herkes sağduyulu, saygılı birlikte hareket ederek bu süreci sabırla beklersek her şey daha güzel olacak. Hiçbir şeyin bizleri ayrıştırmasına izin vermeyelim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88