Tunalı: Önlemlerle oynanabilir

banner37

Tunalı: Önlemlerle oynanabilir
banner99

Şükrü BURAĞAN

   Futbolda yeni sezondaki belirsizlik konusunda K-PET 1. Lig ekipleri de görüşlerini ortaya koyuyor. Tarihinde ilk kez bu ligde mücadele etmeye hazırlanan Çetinkaya, futbolun 1 yıl boyunca oynanmamasına sıcak bakmazken, sağlık tedbirleri alınarak liglerin başlamasını istiyor.

“1 yıl boyunca oynamayacak futbolcunun ne durumda olacağı iyi düşünülmelidir”

   Çetinkaya Kulübü Başkanı Ceran Tunalı, her şeyden önce sağlığın geldiğini, buna bir diyecekleri olmadığını ancak gerekli tedbirler alınarak futbolun başlaması taraftarı olduklarını söyledi.

   Tunalı, peşinatların, maaşların, piyasaya ödenecek çeklerin söz konusu olduğunu, bunun yanında 1 yıl boyunca oynamayacak futbolcuların bu süre sonunda ne durumda olacağının iyi düşünülmesini istedi.

“Bilim kurulları daha önce de olumsuz görüş verdiğinde oynamıştık”

   Halı sahalar ve spor salonlarının hizmete devam ettiği bir dönemde neden futbolun durdurulacağı sorusunu soran Tunalı, bilim kurulunun mart döneminde de futbol için uygun değil dediğini, o zaman bundan farklı davranıldığını hatırlattı.

   Tunalı, bir aylık bir süre vaka durumunun takip edileceği gibi bir yaklaşım sergilenmesinin ve ona göre adımlar atılmasını destekleyebileceklerini belirterek, yine de alınacak karara saygılı davranacaklarını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75