banner6

Türk futbolunda yabancı hakem heyecanı: İşte derbilere düşünülen ilk isim

banner37

Türk futbolunda son zamanlarda büyük tartışmalara neden olan hakem kararları sonrasında yabancı hakemlerin Süper Lig'de görev alabileceği konuşuluyor.

Türk futbolunda yabancı hakem heyecanı: İşte derbilere düşünülen ilk isim
banner99

Federasyonun da olumlu yaklaştığı bu konuyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Sezon içerisinde oynanacak derbi karşılaşmalar için yabancı hakem konusunu masaya yatıran federasyonun Arjantinli hakem Nestor Pitana'ya teklif sunabileceği belirtildi.

Son zamanlarda hakemlerin verdiği kararlar sonrasında çıkan tartışmalar yabancı hakem meselesini yeniden gündeme getirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun da 'gerektiğinde başvurabiliriz' düşüncesiyle yaklaştığı yabancı hakem konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor. Sezon içerisinde önemli maçlarda yabancı hakemlere maç yönettirme fikrinde olan yetkililerin bazı isimlerle ilgili çalışmalarda bulunduğu aktarıldı.

TFF'nin stres seviyesi yüksek karşılaşmalar için düşündüğü hakemlerden bir tanesinin ismi ortaya çıktı. Güney Amerika'da büyük derbiler yönetmiş ve olaylı maçlardan olumlu izlenimlerle ayrılan Nestor Pitana ilk adaylardan. 

Nestor Pitana kimdir, kaç yaşında, nereli?

  • 47 yaşındaki Nestor Pitana, 2010 yılında uluslararası bir hakem oldu ve Güney Amerika Elemeleri gibi prestijli Conmebol turnuvalarına hakemlik yaptı. Arjantinli hakem, 2014'te Brezilya'daki Dünya Kupası'nda dört maç yönetti. 2018'deki Dünya Kupası'nda açılış maçında ve büyük finalde hakemlik yapma onuruna sahip oldu.

Son maçına çıkacak!

  • Nestor Pitana, Arjantin'deki hakemlik kariyerine bu hafta son verecek. Başarılı hakemin dünyanın birçok liginden teklif aldığı ve bu teklifleri değerlendirdiği belirtildi. Pitana'nın Arap liglerinde kritik maçlarda görev alabileceği de aktarıldı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104