Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın aday kadrosu açıklandı

Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde Karadağ ve Slovenya ile yapacağı maçların aday kadrosu açıklandı.

Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın aday kadrosu açıklandı
  • 08 Ağustos 2018, Çarşamba 10:29

İkinci tur I Grubu'nda 14 Eylül'de Ankara'da Karadağ ve 17 Eylül'de deplasmanda son Avrupa şampiyonu Slovenya ile karşılaşacak milli takımın 19 kişilik aday kadrosu belirlendi.

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın aday kadrosu 13 Ağustos'ta İstanbul'da kampa girecek. Hazırlıkların ikinci ayağı için 19 Ağustos'ta Slovenya'ya gidecek milliler, çalışmalarını 30 Ağustos'tan itibaren İstanbul'da sürdürecek.

Milliler 7-8 Eylül tarihlerinde Almanya'da, ev sahibi ülkenin yanı sıra Çekya ve İtalya'nın yer aldığı özel bir turnuvada mücadele edecek, ardından hazırlıklarını 10-13 Eylül'de Ankara'daki kampla tamamlayacak.

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın başantrenör Ufuk Sarıca tarafından belirlenen 19 kişilik aday kadrosunda şu oyuncular yer alıyor: Ersan İlyasova (Milwaukee Bucks), Cedi Osman (Cleveland Cavaliers), Furkan Korkmaz (Philadelphia 76ers), Ömer Faruk Yurtseven (Georgetown University), Doğuş Balbay, Metecan Birsen, Sertaç Şanlı, Buğrahan Tuncer (Anadolu Efes), Rıdvan Öncel (Banvit), Scottie Vilbekin (Maccabi FOX), Kartal Özmızrak (Darüşşafaka), Melih Mahmutoğlu (Fenerbahçe), Göksenin Köksal, Ege Arar, Ayberk Olmaz (Galatasaray), Berk İbrahim Uğurlu (Pınar Karşıyaka), Metin Türen (Türk Telekom), Berkan Durmaz (TOFAŞ), Semih Erden.

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 YENİCAMİ AK 18 13 3 2 29 42
2 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 18 13 2 3 22 41
3 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 18 13 0 5 21 39
4 CİHANGİR GSK 18 10 3 5 5 33
5 LEFKE TSK 18 9 4 5 8 31
6 GÖNYELİ SK 18 9 2 7 5 29
7 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 18 9 2 7 -1 29
8 ÇETİNKAYA TSK 18 8 4 6 1 28
9 TÜRK OCAĞI LİMASOL 18 8 3 7 10 27
10 BAF ÜLKÜ YURDU 17 7 4 6 8 25
11 GENÇLİK GÜCÜ TSK 18 5 4 9 -7 19
12 BİNATLI YSK 17 4 2 11 -15 14
13 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 18 3 5 10 -26 14
14 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 18 2 7 9 -25 13
15 GİRNE HALK EVİ 18 3 2 13 -12 11
16 ESENTEPE KKSK 18 3 1 14 -23 10
yukarı çık