U21’lerde istikrar vardı

banner37

U21’lerde istikrar vardı
banner90
banner99

Ahmet OGAN

U21 Süper Lig ve U21 Birinci Lig’de 2019-20 futbol sezonu tamamlandı. Liglerin 22. haftasında Koronavirüs nedeniyle futbol liglerine verilen aranın ardından Futbol Federasyonu U21 Süper Lig’i şampiyonluk grubu olarak oynatılarak lig sonlandırılırken, U21 Birinci Lig’de ise 22. hafta itibarı ile lig tescil edildi.


Ligler U21 Süper Lig’de Mağusa Türk Gücü, U21 Birinci Lig’de ise Yonpaş Dumlupınar’ın şampiyonlukları ile tamamlandı. İki ligde görev yapan teknik adam ve antrenörlerde sezon boyunca değişimler yaşandığı görüldü.

U21 Süper Lig’de değişimler


U21 Süper Lig’de geçmiş sezonlara göre teknik adam değişikliğinde azalma olduğu görülüyor. Dört takım teknik adam değişikliğine giderken ağırlıklı olarak genç antrenörler görev aldı. Cihangir’de Teknik Direktör Çetin İleri, antrenör Hüseyin Kızmazoğlu’nun yerine Arif Pınardan, Düzkaya’da Kamil Aldemir, Recep Perçinkardeşler’in yerine Teknik Direktör Fırat Deniz, Hamitköy’de A takımda yardımcı antrenör olarak görev yapan Ragıp Kanatlı, Hasan Sarıoğlu’nun yerine antrenör Münür Çavuş, Türk Ocağı’nda ise Teknik Direktör Süleyman Göksu, antrenör Sami Arap’ın yerine Refik Güneydeniz görev yaptı.

U21 Birinci Lig’de değişimler


U21 Birinci Lig’de sezon boyunca yapılan değişimlerde artış olduğu gözlemlenirken, 6 teknik adam değişikliği yaşandı. U21 Birinci Lig’de de genel olarak genç antrenörler görev yaptı.

banner134

Girne Halk Evi’nde antrenör Mehmet Demir, antrenör Ümit Aktül’ün yerine Murat Borucu, Yalova’da antrenör Yusuf Serçin’in yerine Melik Fırat göreve gelirken çalışma süresi çok kısa olunca tekradan görev antrenör Yusuf Serçin’e verilerek geri dönüş yapıldı. Mormenekşe’de antrenör İshak Ertem’in yerine Bekir Özalp, Esentepe’de Ali Suat Kanlı’nın yerine antrenör Kamil Aldemir, Karşıyaka’da antrenör Halil Arıkhan uzun süreli disiplin cezası aldığından dolayı Salim Tayançlı, Ozanköy’de ise A takımda oyuncu olarak görev yapan Okan Kibar aynı zamanda genç takımda da antrenör olarak görev yaparak sezonu tamamladı.

Hem A, hem Genç takımda görev alanlar


U21 Süper Lig’de Lefke’de Sayıner Seyitler, Birinci Lig’de Esentepe’de Ali Suat Kanlı, Gençler Birliği’nde Hüseyin Dorak, Hamitköy’de Ragıp Kanatlı, Karşıyaka’da Bayram Paşaoğulları, Mesarya’da Mehmet Karagil, A takımda yardımcı antrenör, genç takımlarda yetkili antrenörler olarak kısa süreli görev yaptı.

İki takımda görev aldı


U21 Süper Lig’de Kamil Aldemir Düzkaya’dan görevden ayrıldıktan sonra, U21 1. Lig’de Esentepe’de görev yaparak iki farklı takımda görev yaptı.

U21 Süper Lig’de Görev Alan Teknik Adamlar

Merit A. Yeşilova: Ahmet Sakinoğlu (C) (22 hafta)
 

Binatlı: Ulun Cam (B) (22 hafta)

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75