banner6

Üçüncü etabın galibi Torku Şeker Spor'dan Ahmet Örken

banner37

2. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu’nun üçüncü etabı tamamlandı. 130 kilometre uzunluğundaki etabı birinci tamamlayan Torku Şeker Spor takımından Ahmet Örken oldu.

Üçüncü etabın galibi Torku Şeker Spor'dan Ahmet Örken
banner99

Yarışı ikinci tamamlayan Bulgaristan takımı Trevigiani Hemus 1896 sporcusu Vial Mattia olurken, Etabı üçüncü tamamlayan isim ise Willer Triestina Selle takımından Matteo Draperi oldu.

Etkinlikte birincilik ödülünü kazanan Torku Şeker Spor takımından Ahmet Örken'e ödülünü Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir verdi.

banner134

Etabı ikinci tamamlayan Bulgaristan takımı olan Trevigiani Hemus 1896 sporcusu Vial Mattia'a ödülünü Güzelyurt Belediye Meclis Üyesi ve As Başkanı Mustafa Momin takdim etti.

Etabı üçüncü tamamlayan Willer Triestina Selle takımından Matteo Draperi ise ödülünü Şeker Sigorta Genel Müdürü Salahi Karahasan'dan aldı.

Lider mayolar belirlendi...

Yarışın lider mayoları da belli oldu. Sarı Mayo (Genel Klasman Mayosu) ile Yeşil Mayo (Hız Mayosu) Torku Şeker Spor'dan Ahmet Örken'in olurken, Mavi Mayo (En İyi Yokuş mayosu) Willer Triestina Selle takımından Cristian Rodriguez'in oldu. Magenta Mayo'nun (Kıbrıs Güzellikleri Mayosu) sahibi ise Brisaspor Bisiklet takımından Mustafa Köklü'nün oldu.

Sarı Mayo (Genel Klasman Mayosu) Torku Şeker Spor'dan Ahmet Örken'e mayosunu Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir takdim ederken, hız ile özdeşleşen Yeşil Mayo'yu kazanan Torku Şeker Spor'dan Ahmet Örken'e mayosunu yine sektördeki hızı ile anılan Telsim Bireysel Satış Müdürü Emre Turan adına Telsim yetkilisi takdim etti. Mavi Mayoyu kazanan Willer Triestina Selle takımından Cristian Rodriguez' mayosunu ise iş adamı ve Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Esin Esmen giydirirken, Magenta Mayo'nun sahibi ise Brisaspor Bisiklet takımından Mustafa Köklü'nün mayosunu Güzelyurt Belediyesi Müdürü Süleyman Aldağ tarafından takdim edildi.

4. Etap...

Bisiklet turunun 4. Etabı yarın koşulacak ve 72 kilometre uzunluğunda olacak. “Lefkoşa Kriteryum Etabı” olarak isimlendirilen etap, Girne Kapısı’ndan başlayıp, sırasıyla Girne Kapısı, Meclis, Maliye Bakanlığı, Asal Şube güzergâhında atılacak 60 turla devam edecek ve Girne Kapısı’nda son bulacak.

Gran Fondo

Yarın Kuzey Kıbrıs Turu ile birlikte yapılacak Gran Fondo Yarışı; toplam 20 km, 55 km ve 90 km olarak 3 parkurdan oluşacak.

Girne Kapısı’ndan başlayacak olan yarışın ilk parkuru Yılmazköy’de, 2. Parkuru Çamlıbel’de ve 3. Parkuru ise Metehan’da son bulacak. Bu yarışa lisanslı ve lisansız tüm sporcular bireysel olarak katılabilecek.

“Bisikletsiz okul kalmasın...”

Organizasyon içerisinde yine yarın 5 turluk bir halk yarışı da bulunuyor. “Telsim Halk Yarışı” olarak isimlendirilen bu yarış, kriteryum etabı (aynı güzergâhta birden çok tur atma) şeklinde yapılacak ve toplam uzunluğu 6 km olacak. “Telsim Halk Yarışı”nda ve Kuzey Kıbrıs Gran Fondo’da alınacak kayıt ücretleri, Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu tarafından halen yürütülen “Bisikletsiz Okul Kalmasın” kampanyası için kullanılacak.

Fikri Karayel konseri

Yarışların yanı sıra yarın Girne Kapısı’nda Bisiklet Festivali de gerçekleştirilecek. Birçok etkinlik yanında Fikri Karayel de konser vererek, en sevilen parçalarını seslendirecek.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2017, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104