Üniversiteler buluştu

banner37

19’uncu Üniversite Spor Oyunları kapsamında bir araya gelen üniversite temsilcileri, ülkemiz üniversite oyunlarını bir adım daha ileriye çekebilmek adına çeşitli görüş alış verişlerinde bulundular.

banner87
Üniversiteler buluştu
banner90
banner99

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusunda bir araya gelen temsilciler ODTÜ KKK’ü rektör yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Karakaş ve Genel Sekreter yrd. Metin Gezgin eşliğinde dünden bugüne gelinen Üniversite Spor Oyunları ve hedeflenen noktalara ilerlemeler hususunda görüşlerini ortaya koydu.


Toplantıya başkanlık eden KKTC Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Hüseyin Aşkın Kınacı, A noktasından B noktasına doğru adımları atmaya çalıştıklarını belirtirken, spor oyunlarına katılım gösteren tüm üniversitelere teşekkür etti. Bu yıl toplantıya ev sahipliği yapmayı kabul eden ODTÜ’ne ayrıca teşekkür eden Kınacı, toplantıda Kuzey Kıbrıs’ta bulunan tüm üniversite rektörlerine seslenerek, “hep beraber el ele verdiğimiz takdirde öğrencilerimizi EUSA (Avrupa Üniversite Oyunları)’da görmek bir hayal olmayacak, geçmiş yıllarda yaşamış olduğumuz örneklerle kanıtladık, bu sebeple üniversitelere gerekli adımı atma konusunda çekinmemeleri gerekiyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108