Üniversitelerde gollü gün

banner37

Üniversitelerde gollü gün
banner90
banner8

   KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen Üniversiteler Arası Futbol Müsabakalarına önceki gün oynanan maçlarla devam edildi.

GAÜ zorlanmadı: 5-1

   Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ile Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), Karaoğlanoğlu Orhan Dural Stadı’nda karşılaştı. Bol gollü geçen karşılaşmayı Girne Amerikan Üniversitesi 5-1’lik skorla kazanarak üç puanın sahibi oldu. Girne Amerikan Üniversitesi’ne rakibi Yakın Doğu Üniversitesi karşısında üç puanı getiren golleri Memduh Sarıoğlu(2), Medi Direniş, Ali Avcısoyu ve Batuhan Calban(KK) kaydederken, Yakın Doğu Üniversitesi’nin tek golü Erin Uluçlar’dan geldi.

LAÜ çok rahat: 8-0

   Karaoğlanoğlu Orhan Dural Stadı’nda oynanan ikinci maçta Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) ile Girne Üniversitesi (GÜ) karşı karşıya geldi. Mücadeleyi Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ), çok rahat bir oyunun ardından 8-0’lık farklı skorla kazanarak üç puanın sahibi oldu. Lefke Avrupa Üniversitesi’ne galibiyeti getiren golleri Mehmet Toros(2), Zekai Serdar(2), Diyar(KK), Mehmet Kum, Hüseyin Karava, Metin Serdar kaydetti.

Düello UKÜ’nün: 3-2

   Grubun bir diğer karşılaşması ise Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) arasında Göçmenköy Stadı’nda oynandı. Oldukça çekişmeli giden ve gol düellosuna sahne olan karşılaşmada gülen taraf 3-2’lik skorla Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi oldu. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne galibiyeti getiren golleri Ümitcan Babahan, Yaşar Solel ve Ömer Albayrak kaydederken, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin gollerini penaltıdan Berke Zorba ve Sabri Çiftçioğlu attı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75