banner6

Üniversitelerde görkemli ödül töreni

banner37

Üniversitelerde görkemli ödül töreni
banner151 banner143


Kuzey Kıbrıs Üniversite Sporları Federasyonu (KKÜSF) 2021-2022 sezonunun kapanışını görkemli bir ödül töreni ile gerçekleştirdi. 20. Üniversite Spor Oyunları Ödül Töreni, Lefkoşa Paradise Park’ta tüm üniversitelerin katılımıyla gerçekleşti. Törene; Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy ve Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Fazilet Özdenefe de katıldı.

Kınacı: “Amacımız üniversiteli gençlere spor yaptırmaktır”


Törenin açış konuşmasını gerçekleştiren KKÜSF Başkanı Hüseyin Aşkın Kınacı, çok güzel bir yılı geride bıraktıklarını belirterek, pandemi sebebiyle bir süre faaliyetleri yapmakta zorlandıklarını ancak bu sezon yeniden ayağa kalkarak sezonu tamamladıklarını bildirdi. Yurtdışı faaliyetleri konusunda bu yıl çok fazla organizasyon yapamadıklarını belirten Kınacı, yakın zamanda Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) ile işbirliği içerisinde güzel bir organizasyonu müjdeleyeceklerini kaydetti. Kınacı, sezonun başından sonuna kadar centilmence mücadele eden ve rekabeti ön planda tutan tüm üniversitelere teşekkür ederken, kendi gözünde herkesin başarılı olduğunu ve amaçlarının üniversiteli gençlere birçok branşta spor yaptırmak olduğunu söyledi.

Genel klasmanda şampiyonluk DAÜ’nün oldu


20.Üniversite Spor Oyunları’nda genel klasman şampiyonu Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) takımı oldu. Diğer üniversiteler de sezon içerisinde çeşitli branşlarda kazandıkları kupaları aldı. Kupalar; Meclis Başkanı Töre, Bakan Amcaoğlu, Bakan Taçoy ve Meclis Başkan Yardımcısı Özdenefe, KKÜSF Başkanı Kınacı ve federasyon yönetim kurulu üyeleri ile geçmiş federasyon başkanları tarafından takdim edildi.


Törende; Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD), Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Rauf Denktaş Üniversitesi (RDÜ), Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ), Atatürk Öğretmen Akademisi (AÖA), Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Girne Üniversitesi (GÜ), Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (KSTBÜ) ve Uluslararası Final Üniversitesi (UFÜ) takımları ödül aldı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104