banner6

Üniversitelerin şampiyonları

banner37

Üniversitelerin şampiyonları
banner150 banner151 banner143

   KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen 2016-2017 Eğitim Yılı Üniversitelerarası Spor Oyunları'nda ilk dönem dün tamamlandı. Toplam 7 ayrı branştan oluşan ilk dönemde basketbol, hentbol, masa tenisi, satranç ve bilardonun ardından bisiklet, darts ve futbolda da müsabakalar tamamlandı ve şampiyonlar belli oldu. 

 

Futbolda şampiyon LAÜ

   5 okulun tek devre lig usulüne göre mücadele ettiği Üniversitelerarası Futbol Şampiyonası’nda mutlu sona Lefke Avrupa Üniversitesi ulaştı.  Gönyeli Stadı’nda oynanan 5. ve son hafta karşılaşmalarında Lefke Avrupa Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi’ni 9-0 mağlup ederek 10 puanla şampiyon oldu. Doğu Akdeniz Üniversitesi son maçında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi karşısında 3-1 kazanarak 9 puanla ikinciliği elde ederken son haftayı bay geçen Girne Amerikan Üniversitesi ise 7 puanla şampiyonayı üçüncü tamamladı.

 

Bisiklette YDÜ’den çifte zafer

   Üniversitelerarası Bisiklet Şampiyonası, Metehan-Alayköy yolu üzerinde yapıldı. 3’er sporcu ile takımsal klasmanda zamana karşı gerçekleşen yarışta, Yakın Doğu Üniversitesi, kadınlarda 14.47:84, erkeklerde de 09.13:38’lik derecelerle şampiyonluğa ulaştı.  Kadınlarda ikinci Doğu Akdeniz Üniversitesi, üçüncü ise Girne Amerikan Üniversitesi oldu. Erkeklerde ikinciliği Doğu Akdeniz Üniversitesi, üçüncülüğü ise Girne Amerikan Üniversitesi elde etti.

 

Darts’ta birincilik YDÜ’nün

   Üniversitelerarası Darts Şampiyonası 4 okulun katılımı ile Küçük Kaymaklı Spor Kulübü Darts Salonu’nda gerçekleşti. Yakın Doğu Üniversitesi rakipleri karşısında oynadığı tüm müsabakaları kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin ikinci olduğu şampiyonada üçüncülüğü ise Atatürk Öğretmen Akademisi elde etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2016, 13:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110