Ünlü menajer ve kulüp başkanlarına soruşturma

banner37

Portekiz futbolu, ünlü menajer Jorge Mendes hakkında başlatılan soruşturma ile sarsıldı. Bir hacker'ın ele geçirdiği belgelerinin ışığında başlatılan operasyonda, Porto ve Benfica başkanları da transferler üzerinden vergi kaçırmakla suçlanıyor

banner87
Ünlü menajer ve kulüp başkanlarına soruşturma
banner90
banner99

Futbol dünyasının süper menajeri Jorge Mendes'i sıkıntılı günler bekliyor. Portekiz Emniyeti, ''Sabado'' ismi verilen operasyon kapsamında ülke futbolunun en güçlü karakterleri hakkında soruşturma başlattı.

Yetkililer harekete geçti


Portekizli bir hacker'in Malta merkezli Doyen Sports firmasının belgelerini yayımlamasının ardından harekete geçen yetkililerin başlattığı operasyonda ünlü menajer Jorge Mendes, Porto Başkanı Pinto da Kosta ve Benfica Başkanı Luis Filipe Vieira da yer alıyor.


Soruşturmada yer alan belgelerde, James Rodrigez, Falcao ve Raul Jimenez gibi futbolcuların transferlerinde 20 milyon Euro'ya yakın vergi kaçırıldığı iddiası yer alıyor.


Cristiano Ronaldo başta olmak üzere birçok yıldız futbolcunun menajerliğini yapan Jorge Mendes'in, bazı kulüplerle de ortaklık ilişkisi bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108