Urcan Vangöl Akademi ivme kazanıyor 

banner37

Urcan Vangöl Akademi ivme kazanıyor 
banner90
banner99

Ahmet OGAN

   Kıbrıs Türk futbolunda en çok kupalar kazanan efsane Çetinkaya’da geçmişten günümüze altyapıya çok fazla önem verilmemesinden dolayı kazanılmış olan şampiyonluklarda altyapıdan gelen futbolcu sayısı her zaman az olmuştur. Çetinkaya Türk Spor Kulübü başlatmış olduğu altyapı çalışmalarında çok kısa süre geçse de yavaş yavaş gelişerek ivme kazanıyor. 
   Çetinkaya Spor Kulübü’nde başkan olarak çok büyük emekleri olan ve beklenmedik bir şekilde aramızdan ayrılan Urcan Vangöl adına 1 Temmuz 2019 tarihinde resmen kurularak faaliyete geçen “Çetinkaya Urcan Vangöl Akademi” U5 kategorisinden başlayarak U20 kategorisine kadar 200’yakın sporcusu ile birlikte Metehan tesislerinde faaliyetlerini sürdürüyor. 

Gelişmeye devam ediyor 
   Yeni kurulan akademide ilk iş olarak, yaş gruplarını oluştururken sporcu ağını genişletmek ve düzenli bir şekilde çalışmaların devamını sağlamak ana unsurların başında geliyor. Kulübün geleceğini sağlam temeller üzerine kurmak için başlatılan çalışmalarla birlikte futbolcu altyapıların devamlılığın sağlanması adına düzenli bir şekilde yapılanmayı sürdüren Çetinkaya, altyapılarda kurmuş olduğu sistemle birlikte verimliliği artırma adına, çalışmaları kesintisiz devam ettiriyor. 
   Eski Başkan Bülent Dizdarlı’nın yönetimin çok büyük uğraşları sonucunda devamlılığı sağlanan akademide sportif direktör olarak Salih Işık göreve getirilerek ilk adımlar atılmış oldu. Geçmişte altyapı çalışmalarında istenilen sistem kurulamadığından dolayı yaşanan sıkıntıların tekrarlanmaması için atılan ilk adımlarda, verimli çalışmalar sonrasında futbolcu temel altyapıları istenilen düzeye getirilmeye özen gösterilirken, kulüp, geleceği adına atılan adımlarla birlikte büyümeye devam ediyor. 

Tunalı: Tesisleşme ve sporcu altyapılarına önem veriyoruz 
   Çetinkaya Spor Kulübü Başkanı Ceran Tunalı yönetimi, iki yıl gibi çok kısa bir sürede kurulan akademide şu an 192 sporcuların mevcut olduğunu belirterek, aralarında Çetinkaya’nın gelecekteki şampiyon takımda yer alacak çok yetenekli çocukların olduğuna vurgu yaptı. Altyapıda çalışan sporculara daha iyi ortamlarda antrenman yapabilmeleri için tamamen kendi imkanlarıyla ikinci bir saha yaptıklarını, üçüncü sahanın da yakın zamanda bitirilerek hizmete konulacağını ifade eden Ceran Tunalı, yönetim olarak tesisleşmeye ve sporcu altyapılarına çok büyük önem verdiklerini, gerekli desteği vermeye devam edeceklerinin altını çizdi. Ceran Tunalı, “Çetinkaya olarak artık günübirlik başarılar elde etmek için takım kurmak yerine özlenen efsane şampiyon Çetinkaya’yı tekrardan görebilmek için altyapılarımıza daha da önem vererek gelecek yılların Çetinkaya’sını yaratma hedefindeyiz” dedi. Sarı kırmızılı ekip Çetinkaya’da 2019 yılında başlayan ve ikinci yılını geride bırakan altyapı çalışmaları ivme kazandı. 
   Ceran Tunalı, Urcan Vangöl Akademi’deki çalışmalarını şu an vakaların artmasından dolayı çocukları ve ailelerini riske atmamak için 18 Ocak tarihine kadar durdurma kararı aldıklarını da sözlerine ekledi. 

Teknik kadroda tanınmış isimler 

banner134
   Çetinkaya Urcan Vangöl Akademi’de sportif direktör olarak Salih Işık yönetiminde U20 takımda antrenör Hamdi Öğütcü, U17 ve U15 takımda antrenör Bülent Şahin, U13 takımda Teknik Direktör Ali Özçalışkan, U11 takımda antrenör Tağmaç Baysaloğlu, kaleci antrenörü olarak da İmur Kırçay görev alıyor. 
   Başkan Bülent Dizdarlı yönetiminde görev yapan Ceran Tunalı’nın baş

kanlık görevine getirilmesinin ardından, yapılan görev değişimi sonrasında belirlenen hedefler doğrultusunda altyapılarda çalışmalar sürdürülerek yola devam edildi. Çetinkaya, akademideki yaş kategorileri 2000-2015 doğumlu altyapılar, U5, U6, U7, U8, U9, U11, U13, U15, U17, U20 takım kadroları oluşturularak işe başladı. 
Akademi sportif direktörü Salih Işık, “disiplin her şeyden önce gelir” diyerek, genel felsefelerinin ve amaçlarının ‘ülkeye ve Kıbrıs Türk Toplumu’nun efsane ismini verdiği Çetinkaya Türk Spor Kulübü’ne yetenekli ve karakterli oyuncular yetiştirmek ve onların iyi birer birey olarak topluma kazandırmak’ olduğunu belirtti. 

Işık: Yurt içi ve yurt dışında katıldığımız turnuvalarda elde ettiğimiz başarılar ortadadır 
   Deneyimli ve tecrübeli eğitmenler eşliğinde çalışmaların sürdüğünü belirten Salih Işık, “Altyapıların daha verimli çalışabilmesi adına Metehan tesislerinde mevcut olan bir çim sahanın yanına tamamen altyapıya ait iki çim saha daha eklenerek üçüncü çim sahaya ulaşmış bulunmaktayız” diyerek kendilerine güvenen Çetinkaya camiasına, ailelere ve çocuklara yakışır biçimde çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı. 
Işık, “Yurt içi ve yurt dışında katıldığımız turnuvalarda elde ettiğimiz başarılar ortadadır, değerli olanı kazanmak zordur bizler değerli olanı kazanmak için son sürat çalışmalarımıza devam ediyoruz. 4-5 yıl içerisinde Çetinkaya Türk Spor Kulübü kendi öz kaynağına ve efsane Çetinkaya sevdasıyla büyümüş bir geleceğe sahip olacak” dedi. 

Rol model Altınordu 
   “Çetinkaya Urcan Vangöl Akademi” kurulduktan sonra Türkiye’nin köklü kulüpleri Altınordu, Altay, Bursaspor, Bucaspor gibi takımlarla çok güzel diyaloglar kurduklarını, rol model olarak seçtiklerini belirten Salih Işık, “inşallah pandemi sonrası kaldığımız yerden devam ederek çocuklarımızı böylesi köklü takımların düzenlediği turnuvalara götürerek onların ve ailelerimizin motivelerini üst seviyelere getireceklerine inanıyorum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75