Uyku yok, yarış var

banner37

Kyrenia Offroad Derneği’nin (KYOFF) organize ettiği 24 Saat Offroad yarışı. Girne Kordonboyu Atatürk Büstü önünden dün saat 13.00’de yapılan seramoni ile 23 ekip start aldı. Yarış, 24 saat sonra bugün 13.00’te son bulacak

banner87
Uyku yok, yarış var
banner90
banner8

Çağın ÖZILGAZ

Başbakanlığa bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun katkılarıyla Kyrenia Offroad Derneği tarafından bu yıl beşincisi organize edilen 24 Saat Offroad yarışı, dün 13.00’te Girne Kordon boyu Atatürk Büstü önünden başladı. 24 saat verilecek mücadelelerin ardından bugün yine 13.00’te aynı yerde sona erecek.

3 kategori


KKTC 2019 Offroad Ralli Raid Şampiyonası ikinci yarışı olan "Cyprus 24Hr. Offroad Challenge"de Ralli, Raid ve Macera olmak üzere 3 ana kategori üzerinden mücadeleler olacak ve yaklaşık 500 kilometrelik etaplardan oluşacak. 3 Macera, 11 Ralli ve 9 Raid olmak üzere toplam 23 ekip birincilik mücadelesi verecek.


Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü tarafından sportif direktörlüğü yapılan yarışta ekipler araçların bakımları için verilecek servis araları haricinde mola vermeden yarışacak.

Parkurlar açıklanmıyor


Ralli kategorisinde ekipler başlama noktasında verilecek yol notlarıyla hız limitleri dâhilinde en kısa sürede parkuru tamamlamaya çalışacak. Raid kategorisinde ekipler koordinat görevlerine uyarak, en kısa yolu kat ederek bitişe ulaşmaya çalışacak. Macera kategorisinde ise ekipler navigasyonla verilecek güzergâhı yine hız limitleri dâhilinde tamamlamaya çalışacak.


Kyrenia Offroad Derneği KKTC 2019 Offroad Ralli Raid Şampiyonası formatına göre yapılan Cyprus 24hr. Offroad Challenge yarışında parkur önceden açıklanmıyor. Yarışçılar gidecekleri güzergahları başlama noktasında aldıkları yol kitapçıklarından öğreniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75