“Uzun vadeli düşünüyoruz”

banner37

Gençler Birliği’nin yeni Teknik Direktörü Salih İnce hedefleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu

“Uzun vadeli düşünüyoruz”
banner90
banner8

Ahmet ÖZYAŞAR


Kısa süre öncesine kadar ciddi bir başkanlık krizi yaşayan, fakat Rifat Berkel’in yeniden başkan olmasından sonra çalışmalarını hızlandıran Gençler Birliği sezon hazırlıklarına başladı. Takımın başına eski futbolcularından Teknik Direktör Salih İnce’yi getiren yönetim transfer çalışmalarına da hız verdi.

Altı lisanslı futbolcumuz vardı


banner134
Teknik Direktör Salih İnce, yetiştiği camiaya teknik direktör olarak döndüğü için çok mutlu olduğunu ve kendisinin ve ekibinin bu güçlü motivasyonla çok çalışarak takımı hak ettiği noktaya getireceklerine inandığını söyledi. Göreve geldiğinde takımın altı lisanslı futbolcusu olduğunu ve bundan dolayı da kadroyu 21 futbolcuya çıkarmak adına transfer çalışmalarına başladıklarını belirten İnce, bu doğrultuda yönetim kurulunun yoğun çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

Takımı gençleştireceğiz


Gençler Birliği Teknik Direktörü Salih İnce kendisinin 3 yıllık bir anlaşma ile göreve geldiğini, bu 3 yıllık süre için kısa, orta ve uzun vadeli planlamalar yaptıklarını ve hedeflerinin 3 yılın sonunda Gençler Birliği’ni yeniden Süper Lig’e döndürmek olduğunu söyledi. Bu hedeflerinin ilki olan takımı gençleştirme ve sezon sonu kümede tutma çalışmalarına başladıklarını belirten İnce, bir diğer hedeflerinin ise yaş ortalaması 23 civarında olan bir takım yaratmak olduğunu söyledi.

Transferde görüşmeler sürüyor


İnce, futbolu bırakan eski kalecileri Ali Aydemir’i futbola döndürdüklerini, geçen sezon başka takımlarda oynayan lisanslı oyuncuları ile yeniden anlaştıklarını, yabancı futbolcu için ise çalışmaların devam ettiğini belirtti. Bununla beraber başta Mağusa Türk Gücü ve Dumlupınar’dan görüştükleri futbolcular olduğunu, fakat transfer piyasasının yükselmesinden dolayı fiyatların astronomik düzeye yükseldiğini, bu durumun da transfer yapmalarını engellediğini, fakat transferin son gününe kadar bekleyip uygun fiyata transferler yapacaklarına inandığını söyledi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75