Vechi: Kayıp bir sezon olarak değerlendiriyoruz

banner37

Dünya ve ülkemizi tehdit eden Koronavirüs tehlikesi nedeniyle tüm spor faaliyetleri dururken spor kamuoyundan yaşanan süreçle ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor

banner87
Vechi: Kayıp bir sezon olarak değerlendiriyoruz
banner90
banner99

Levent TEZEL

Ülkemizde son dönemde ilgi gören branşlardan biri olan eskrim sporunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Eskrim Federasyonu Başkanı Erhan Vechi, yaptığı değerlendirmede eskrim sporunda giyilen kalın kıyafetler nedeniyle sezonu her zaman mayıs ortasında bitirmek durumunda olduklarını, bu nedenle bu sezona kayıp bir sezon olarak baktıklarını belirtti. Senede bir kez katıldıkları uluslararası turnuvanın da korona virüs nedeniyle önümüzdeki sezona ertelendiğini vurgulayan başkan Erhan Vechi, bu nedenle sağlık kurulundan onay çıktıktan sonra sporcularının bireysel antrenmanlarla önümüzdeki sezona hazırlanacaklarını sözlerine ekledi.

“Sezonu mayıs ortasında bitirmek durumundayız”


KKTC Eskrim Federasyonu Başkanı Erhan Vechi şöyle konuştu; “Koronavirüs tüm dünyayı etkilediği gibi bizleri de etkiledi. Her yıl belli zamanlarda başlatıp giydiğimiz kıyafetlerin kalınlığı nedeniyle sıcakların başladığı dönem olan mayıs ortası gibi tamamladığımız sezonumuzu bu yıl malum sebeplerden dolayı tamamlayamadık. Bu saatten sonra da eskrim sporunda giyilen kıyafetlerin kalınlığı ve bu sıcaklarda spor yapmaya elverişli olamayacağı için maçlarımızı yapamayacağımız. Bu nedenle bu sezona kayıp bir sezon olarak bakıyoruz. Ayrıca maçlarımızı yaptığımız okul salonları da zaten şu an için kapalı bulunuyor. Senede bir kez katıldığımız uluslararası turnuva da yeni sezona ertelendiği için o hedefimizi de maalesef gerçekleştiremiyoruz."

“Bireysel antrenmanlarla yeni sezona hazırlanacağız”


KKTC Eskrim Federasyonu Başkanı Erhan Vechi, “Ancak hayatın devamlılığı gibi spor faaliyetlerinin sürekliliği de önem arzetmektedir. Maçlarımızı yapamasak da yeni sezona yönelik olarak sporcularımız bireysel çalışmalarını bu dönemde sürdüreceklerdir. Bu konuda alınacak tedbirler, hijyen ve sosyal mesafe açısından neler yapılacağı konusunda Spor Dairesi’ne bilgi verdik. Sporcularımızın giydikleri kıyafetlerin her tarafı kapalı, yüzleri maskeli ve ellerde eldiven olduğu için aslında eskrimde tüm tedbirler normal olarak alınmış durumdadır. Ancak dediğim gibi şartlarımız gereği bu sezon bizim için bitti. Artık yeni sezonu bekleyeceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75