Vehid: Eylemin yöntemi ve adresi yanlış

banner37

Yenicami Başkanı Ali Vehid, Futbolcular Derneği’nin liglerin başlatılmaması nedeniyle Futbol Federasyonu önünde gerçekleştirdiği eyleme tepki gösterdi

Vehid: Eylemin yöntemi ve adresi yanlış
banner99

Sorumluluk Sağlık Bakanlığı’nda


Yenicami’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Son günlerde federasyon ve futbolcular arasındaki huzursuzluğun bir an önce bitmesini dileriz.


Eylem hakkı, bu ülkedeki diğer tüm vatandaşlar gibi futbolcularımızın da en temel hakkıdır. Bu temel hakkını kullanan futbolcularımız maalesef geçtiğimiz gün eylem yöntemi olarak yanlış bir yöntem seçmiştir. Kanaatimizce, futbolcularımızın gerçekleştirmiş olduğu bu haklı eylemde adres maalesef yanlış olmuştur. Futbolcularımızın bu eylemi, KTFF’ye yönelik değil ülkede futbolun oynanması için hiçbir adım atmayan, hiçbir sorumluluk almayan Sağlık Bakanlığı ve başbakanlığa yönelik yapmaları gerekirdi.


Ancak, şunu belirtmek isteriz ki futbolcu kardeşlerimiz aynı geçmiş sezonlarda olduğu gibi futbolun başlaması durumunda bu yıl da özveri ortaya koyacaktır.


Unutulmaması gerekir ki ülkede futbol ne futbolcusuz ne de federasyonsuz olmayacaktır. Ülkemizde büyük futbol ailesi tekrardan bir bütün olarak hareket edecektir.

banner134

Öneriler

•Ülkedeki “Temaslı Takip Sistemi” uygulamasının tamamen ortadan kaldırılarak (Sadece liglerde oynayan kişilerle ilgili üretilecek bir karar) ve sadece pozitif vakaların izole edilip karantinaya alınması garantisinin Sağlık Üst Kurulu tarafından taahhüt edilmeli,

•PCR testlerinin hiç aksatılmadan ve gerektiği zaman tüm futbolculara, teknik heyete ve gerekli kişilere yapılmasının ve test maliyetlerinin devlet tarafından karşılanmasının garantisi verilmeli,

•Yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmesi sonrasında başlayacak ligde ilk etapta maçlar seyircisiz oynanmalı,

•Kulüplere bu yıl yapılacak devlet yardımı netleşmeli ve zamanında ödenmeli,

•Gerekli şartların oluşmaması ve liglerin başlamayacağı görüşünün netleşmesi halinde bunun en geç bir ay içerisinde karara bağlanması, bu karar doğrultusunda da liglerde mücadele eden tüm takımların yeni faaliyet planı çıkarılarak ekonomik durumlarını değerlendirmelerine, ayrıca 2021/2022 sezon hazırlıkları için hazırlıklara başlamalarına fırsat tanınmalı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75