“Virüs başarımıza engel olamadı”

banner37

Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Ali Dahlameroğlu, kısıtlı imkanlar ve Koronavirüs salgını dönemine rağmen sporcuların başarılı dereceler elde ettiğini kaydetti

“Virüs başarımıza engel olamadı”
banner90
banner99

Erol KANLIADA

Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Ali Dahlameroğlu, tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs salgınına ve federasyonun kısıtlı imkanlarına rağmen sporcuların çok başarılı bir dönem geçirdiğini söyledi.

Dahlameroğlu, virüsün başarılarına engel olamadığını da sözlerine ekledi.

“Sporcularımız salonlarda çalışamadı”


Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Ali Dahlameroğlu, Koronavirüs döneminde yaşadıkları süreci KIBRIS’a aktardı. Dahlameroğlu, ülkemizde vakaların görülmeye başlandığı 2020 yılının Mart ayından itibaren yaşanan kapanma süreçlerinde sporcuların doğal olarak antrenmanlarını sıkıntılı bir şekilde yapmak zorunda kaldığını ifade etti. Ali Dahlameroğlu, “Sporcularımız bu dönemde salonlarda pek fazla çalışamadı” dedi.

“Motivasyonumuzu koruduk”


Sporcuların pandemi döneminde motivasyonunu kaybetmemesi için antrenörlerin sporculara online eğitim verdiğini belirten Dahlameroğlu, bunun çok verimli bir şekilde sonuçlandığını belirtti.


Dahlameroğlu, Koronavirüs döneminde durmamak ve sürekli aktif olmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını da iletti.


banner134
Ülkemizde 1000’e yakın halter ve vücut geliştirme sporcusu bulunduğunu belirten Dahlameroğlu, şu andaki aktif sporcu sayısının ise 250’yi aşkın olduğunu vurguladı.

“Kendimizi sürekli geliştirdik”


Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu olarak sürekli bir şekilde kendilerini geliştirmeye adadıklarını anlatan Ali Dahlameroğlu, göreve geldiği 2009 yılından bu yana çok yol kat ettiklerini ifade etti. Eskiden sporcuların başka ülkelerdeki turnuvalarda podyuma çıkmalarını başarı olarak saydıklarını belirten Dahlameroğlu, şu anda ise aynı turnuvalarda şampiyonluklar hedeflediklerini belirterek gelinen aşamada çok başarılı olduklarını kaydetti.


Dahlameroğlu, özellikle içinde bulunduğumuz teknoloji çağında, gençlerin spor yapmasının önemine dikkat çekerek genç yaştaki bireylerin spora başlamasını tavsiye etti.

“Daha fazla katkı bekliyoruz”


Ülkemizde, halter ve vücut geliştirme sporunu yapan gençlerin ve federasyonun yeterli desteği göremediğini belirten Ali Dahlameroğlu, yetkililerin yeterli ilgiyi göstermediğinden yakındı.  Dahlameroğlu, “Federasyon olarak neler yaptığımızı ve neler başardığımızı görmelerini isterdim fakat yeterli ilgiyi göremedik” ifadelerini kullandı.


Daha fazla ilgi gösterildiği ve katkı payının artırıldığı takdirde çok daha başarılı olacaklarına inandıklarını vurgulayan Ali Dahlameroğlu, yeterli katkıyı almaları halinde birçok yeteneğin daha keşfedilebileceğine inandığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75